(VIDEO) Arrestohet gjatë transmetimit live, gazetari i CNN

Gazetari i CNN, Omar Jimenez, është arrestuar nga policia gjatë një transmetimi direkt nga vendi ku po zhvillohen protesta. Së bashku me kameramanin dhe producentin, gazetari u shoqërua në polici. Policët sekuestruan edhe kamerën e CNN, që vazhdoi të xhironte dhe të transmetonte “live” episodin e arrestimit. Policia ka thënë se trupa e CNN është […]

Continue Reading

Gener2 sjell A2, një stacion informativ të lidhur me CNN

Një rrjet i ri informativ 24-orësh do të nisë këtë vit në Shqipëri përmes një partneriteti ekskluziv më CNN Tiranë, Shqipëri, 5 Shkurt, 2018. Gener2, një ndër kompanitë lider në Shqipëri, njofton me krenari, hapjen e stacionit të parë informativ A2, në një partneritet ekskluziv me CNN, liderin botëror të informacionit. Stacioni i ri do […]

Continue Reading

Gazeta e mirënjohur “New Europe”: Shqipëria nga kanabisi tek korrupsioni

“Damkosje e re e Kanabistanit ne kryeqytetin e Europes, Bruksel! Gazeta e mirënjohur “New Europe” boton artikullin me titull: “Shqiperia nga Kanabis ne Korrupsion”, shkruan Berisha. Shkrimi i plotë i “New Europe” “Shqipëria nga kanabisi tek korrupsioni Për një vend të vogël në Evropën Juglindore, Shqipëria ka një nga reputacion të mëdha për korrupsion dhe […]

Continue Reading

Media e Trump “Breitbart News”: Rama dhe Soros po shkaterrojnë Shqipërinë

Udhëheqësi i opozitës pro tregut të lirë në Shqipëri i tha të premten Breitbart News se demokracia në vendin e tij është në rrezik të madh, ndërsa kryeministri i majtë Edi Rama ka lejuar lulëzimin e krimit dhe korrupsionit. Shqipëria është në një situatë të veçantë dhe të vështirë, në një krizë politike, rezultat i […]

Continue Reading

Nga Kreshnik Çollaku: Rama për herë të dytë pjesë e fushatës Anti Trump !!!

Ka disa dite qe ka shperthyer nje sulm mediatik i paprecedente i Demokrateve amerikane kundra Presidentit Trump. Fushata mediatike synon te rrenjose ne opinion idene se fitorja Trump u mbeshtet nga influenca ruse ne SHBA. Absurde kur mendon se historikisht Republikanet amerikane kane mbajtur qendrime antiruse shume me radikale se Demokratet. Sado e rende dhe […]

Continue Reading

Rama uron Trump: Ky të shan në CNN hapur dhe të uron në fshehtësi.

 Edi Rama ka uruar presidentin e ri të SHBA-së, Donald Trump? Deri më sot nuk ka pasur një dokument zyrtar që të tregonte se Rama i kishte bërë një mesazh Trump-it. Por sot  JavaNews ka bërë publike një faksimile ku duket një mesazh urimi për Donald Trump në datën 20 janar ditën kur ai është […]

Continue Reading