Rama i jep falas Greqisë 12 milje detare nga deti shqiptar në Sarandë

Skandal qeveritar. Qeveria shqiptare dhuron Greqisë 12 milje det nga deti shqiptar. Kjo është skandaloze. Eshte bërë marrëveshja gati, ndërsa publiku shqiptar nuk di asgjë për dhurimin e ujërave territoriale shqiptare. Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias në një intervistë për televizionin kombëtar grek ERT, ka thënë se Shqipëria dhe Greqia kanë rënë dakord për […]

Vazhdo të lexosh

Shpëtim Idrizi: Kush sulmon PDIU, nuk e ka më partinë, por do të asgjësojë çështjen çame!

Shpëtim Idrizi: Kush sulmon PDIU, nuk e ka me partinë, por do të asgjësojë çështjen çame! Intervistë ekskluzive për Newsetika.al   Newsetika.al pyetje: z. Idrizi a ndiheni Parti tezge, shushunjë apo tepsie?   Shpëtim Idrizi : Pyetje etike dhe korrekte, sepse për herë të parë na pyesin si ndihemi, jo çfarë komenti kemi për çfarë […]

Vazhdo të lexosh