Romët dalin nga Kryeministria dhe i bashkohen Çadrës. Rama është mashtrues

Kurrë më parë, egjiptianët dhe romët e Shqipërisë nuk kanë patur një parti krejtësisht të tyren. Kurrë me parë nuk kanë patur as mundësi, as shpresë e as aspiratë për të qenë komunitete të përfaqësuara. Kjo ka ndodhur sepse ne si komunitete kemi patur një histori të trishtë harrese, diskriminimi, keqtrajtimi, paragjykimi dhe varfërie ekstreme. […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Edvin, mbaj shënim. Nuk ke parë gjë akoma

Në një status në Facebook, Berisha shkruan se pas përpjekjeve të Kryeministrit Edi Rama që të dështonte takimin Basha-Mogherini, kjo gjë nuk ndodhi. Ish-Kryeministri ka një mesazh edhe për Edi Ramën. Statusi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha: Nje fitore historike e popullit te lirise! Te dashur miq, takimi i Perfaqesues se Larte te BE […]

Vazhdo të lexosh