“I arratisuri nga burgu i Romës erdhi me gomone në Shqipëri, lëviz me makinë të blinduar”

Dy vëllezër, me veprimtari të gjerë në fushën e krimeve ndaj personit dhe të kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike në Shqipëri, u arrestuan nga Policia e Shtetit në kuadër të operacionit të koduar “Selenica”. Sipas bluve, Tesi alias Tesilvan Basho, 38 vjeç, person me rrezikshmëri shumë të lartë shoqërore, i dënuar në Itali me burgim […]

Vazhdo të lexosh

ISH ZV MINISTRJA SOCIALISTE SULMON ASHPËR RAMËN: KA ARDHUR KOHA TA MËSOJË, BURGU NUK TREMB MË

‘Kur dënimi me burg nuk tremb më’. Kështu e nis komentin e saj adresuar qeverisjes së Edi Ramës Irena Beqiraj, socialistja e cila dikur ka mbajtur numrin dy në ministrinë e Financave si zv.ministre e këtij dikasteri të rëndësishëm. Beqiraj prej kohësh, është shfaqur hapur kritikuese ndaj mënyrës se se Rama po drejton PS-në por […]

Vazhdo të lexosh

I dënuar për prostitucion, shkarkohet kreu i policisë në burgun e Peqinit

I dënuar në Itali për prostitucion dhe dyshime për ryshfet, shkarkohet kreu i policisë në burgun e Peqinit. “Panorama” shkruan këtë të hënë se kryekomisari Besnik Kaptelli është shkarkuar nga detyra disa ditë më parë. Sipas të njëjtave burime Kaptelli ka qenë i dënuar nga shteti italian për shfrytëzim prostitucioni. 47-vjeçari është dënuar me 5 […]

Vazhdo të lexosh

Kërcënohet me jetë Ervin Salianji/ Letra nga burgu: Do vritesh me snajper…

Detajet tronditëse të letrës denoncim. Pse po kërcënohet deputetit demokrat, kush fshihet pas planit ogurzi dhe një reagim nga Ervin Salianji TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është kërcënuar me jetë. ”Lupa.al” ka arritur të sigurojë ekskluzivisht një letër që një i burgosur i Burgut të Fushë-Krujës i ka dërguar ligjvënësit demokrat ku e njofton për […]

Vazhdo të lexosh

Berisha për Ramën: Fundi yt është burgu ose fataliteti, rrugë tjetër nuk ke!

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe grupi parlamentar i PD-së janë takuar me protestuesit në çadrën e protestës para Kryeministrisë. Berisha, në fjalimin e tij deklaroi sot se kjo betejë e opozitës “është vendimtare. Është një betejë në të cilën ne nuk humbasim dhe nuk mund ta humbim kurrë. Sot jemi këtu për momentin disa qindra, por Edi […]

Vazhdo të lexosh