Djali Rexhep Mejdanit, është emëruar Drejtor i Shërbimit të Brendshëm të burgjeve nga Ministri Demokrat. Mbaruan demokratët?

Denion Mejdani, djali i ish-presidentit të Republikës, Rexhep Mejdani, është emëruar Drejtor i Shërbimit Kombëtar të Brendshëm të burgjeve. Emërimi i tij në këtë detyrë është bërë nga Ministri i Drejtësi, Gazment Bardhi. Deri në vitin 2013, Mejdani ka mbajtur postin e Drejtorit të Anti-Kontrabandës, por u shkarkua me ardhjen në pushtet të socialistëve.

Vazhdo të lexosh

Drejtori i Burgjeve shkarkon personin që ka qënë më aktivi kundra qeverisë së Ramës/ Ja kush është ai.

Shkarkohet nga detyra Elio Laze. Drejtori teknik i Përgjithshëm i Burgjeve Arjan Hoxha shkarkon këtë të hënë Elio Lazen, me detyrë inspektor i Ligjit dhe Sigurisë në Burgje në këtë drejtori. Laze, i njohur për reagimet publike kundër fenomeneve sociale por edhe për sulmet ndaj qeverisë dhe specifikisht ndaj kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit Saimir […]

Vazhdo të lexosh

Nuk gjen rehat drejtoria e burgjeve. Shkarkohet për shkelje të rënda drejtori i Policisë së Burgjeve

Burgjet nuk po gjejnë qetësi. Pas disa largimeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve që përfunduan edhe me arrestimin e ish-Drejtorit Artur Zoto, mësohet se dje një tjetër drejtues i lartë i këtij institucioni është shkarkuar. Burime zyrtare pohuan për “BalkanWeb” se Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili, ka firmosur dje shkarkimin nga detyra të Petrit […]

Vazhdo të lexosh

Ish-drejtori i Burgjeve lihet në burg

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur që ta lejë në burg ish-drejtorin e burgjeve, Artur Zoto. Ky i fundit u arrestua 3 ditë më parë pas një hetimi të bërë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, pasi ish-drejtori dyshohet për “korrupsion”. Arrestimi i Artur Zotos u bë pas një vendimi të Krimeve  të Rënda, […]

Vazhdo të lexosh