Mbetjet kancerogjene, ja pse mafia ndërkombëtare lobon për Rilindjen

Nga Bujar Nishani Një krim i rëndë kundër jetës dhe shëndetit të shqiptarëve dhe fëmijëve të tyre ka dalë rastësisht në dritë. Trafikimi dhe depozitimi në territorin e vendit tonë të lëndëve kancerogjene nga vendet e tjera konfirmon pushtetin e mafias dhe krimit të organizuar në Shqipëri. Trafiku i drogës dhe vrasjet mes bandave të krimit […]

Vazhdo të lexosh

Nishani: Këta nuk janë socialistët! Janë sekti i vandalëve me emrin ‘Rilindje’!

Bujar Nishani, Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, ka komentuar me trishtim, përdhosjen e flamujve kombëtarë nga pjesëmarrësit në mitingun elektoral të edi Ramës në Shkodër, flamujt që për gati dy orë i valëvitën përpara kryeministrit dhe pastaj i hodhën rrugëve me përbuzje. Ja cfare shkruan Nishani në Fb: Barbarët rilindës dëshmuan edhe njëherë moralin […]

Vazhdo të lexosh

Nishani i përgjigjet Bamirit/ Hante një pjatë me paçe e një tas me pilaf dhe largohej pa paguar, mu pështiros.

Nuk kam preferuar kurrë ti kundërpërgjigjem provokimeve dhe sulmeve të ndërsyera të Bamir Topit vetëm për një arsye. Duke e njohur mirë atë njeri, që për shkak të kompleksit të thellë të inferioritetit që e karakterizon, është përpjekur gjithë jetën e tij vegjetative të ndërtojë kontraste haluçinante me të tjerët që e mundonin me qënien e […]

Vazhdo të lexosh

E humbën qetësinë e shtirur

Nga Bujar Nishani Një angazhim publik i Ministrit të ri të Brendshëm të Italisë fqinje, për t’i shpallur luftë pa kompromis Mafias, krimit të organizuar, skafistëve, trafikantëve të drogës dhe vajzave të pambrojtura, vrasësve dhe hajdutëve në Itali, përçoi një mesazh shprese edhe në Shqipëri. Si vend fqinj me Italinë, Mafia, krimi organizuar, trafikantët, vrasësit, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Bujar Nishani/ Kryeministri që na turpëroi të gjithëve

Presidenti i Komisionit Evropian Zhan Klod Juncker në kuadrin e një turi ballkanik vizitoj edhe Tiranën. Një vizitë kjo shumë e mirëpritur dhe inkurajuese për procesin e integrimit Evropian të Shqipërisë. Opinioni publik priste me shumë interes konferencën e shtypit të lajmëruar nga Kryeministria për të dëgjuar se çfarë raportimesh të rëndësishme dhe inkurajuese i […]

Vazhdo të lexosh

Pse delegacioni i Kongresmenëve Amerikanë injoroi Ramën? Foto

Një delegacion me anëtarë të Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, udhëhequr nga kongresmeni Bob Goodlatte, kreu një vizitë në Shqipëri të mërkurën, gjatë së cilës nënvizuan partneritetin strategjik midis ShBA dhe Shqipërisë, rëndësinë e reformës në drejtësi për vendin, dhe çështje rajonale. Përfaqësuesit Steve King, Matt Gaetz, Dave Trott, David Cicilline, dhe Peter […]

Vazhdo të lexosh

Si e njoha Visar Zhitin dhe kush është P.V. që e denoncoi. Flet Maks Rakipaj që ka qënë në burg me Visar Zhitin

Fatmira NIKOLLI   Në një intervistë të gjatë për “GSH”, poeti Visar Zhiti i hodhi poshtë pretendimet e presidentit Nishani se ai ka qenë bashkëpunëtor i administratës së burgut të Spaçit. Duke folur për mosdekretimin e tij si ambasador, kreu i shtetit tha se ai kishte sinjalizime nga ish-i përndjekuri P.V. se sshkrimtari ishte “bashkëpunëtor” […]

Vazhdo të lexosh

Opozita bojkoton zgjedhjet në Kavajë

Opozita nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet për kryebashkiakun e ri të Kavajës më 7 maj 2017. Deklaratën e ka dhënë sot Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka për mediat, i cili e ka argumentuar: “Me Edi Ramën Kryeministër nuk ka zgjedhje! Zgjedhj me Ramën dhe kriminelë nuk do të ketë! Zgjdhje pa qeveri teknike nuk do […]

Vazhdo të lexosh