Turqia ndalon Ministrin grek të Mbrojtjes në Kardak për të vendosur kurora me lule

Mediat në Turqisë bëjnë të ditur se Ministria e Brëndshme e Turqisë, nuk ka lejuar ministrin grek të Mbrojtjes, Panos Kammenos që të vendos kurorë lulesh në rajonin e Kardak të Detit Egje me një anije luftarake, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një njoftim me shkrim nga MPB e Turqisë thuhet se Ekipet e sigurisë […]

Continue Reading

Tërbohet velina e Mamaqit/ Del pa të brëndshme në skenë

Velina e re e “Xing me Ermalin”, Kejvina Kthella ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve. Në puntatën e kësaj të shtune ajo ka bërë një hyrje spektakolare në skenë. Ajo mban të veshur një fustan të kuq që i ka nxjerrë ndoshta më shumë sesa ka dashur. Ajo ka ekspozuar thuajse tërësisht pjesët intime, pasi […]

Continue Reading

Çmëndet Ngjela/Ja tre postet që kërkon Meta që opozita të dalë nga çadra

Dy ditë pasi lideri i LSI-së foli për krijimin e një qeverie besimi dhe zgjedhje vetëm me opozitën, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kreu i Kuvendit zhvilluan sot një takim “kokë më kokë” në kryesinë e Kuvendit. Pak orë pas mbylljes së këtij takimi është zbuluar edhe se për çfarë po flitet konkretisht. Spartak […]

Continue Reading

Gramoz Ruçi pas 26 vjetësh nga vrasja e 4 Dëshmorëve të demokracisë mban leksione demokracie

Si sot 26 vite më parë, më 2 Prill katër të rinj u vranë në Shkodër në kohën kur Ministria e Brendshme dhe Sigurimi i Shtetit drejtohej nga Gramoz Ruçi. Pas 26 viteve, sot Gramoz Ruçi mbajti një fjalim në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, ku në emër të socialistëve dha garancin se zgjedhjet e […]

Continue Reading

Edmond Koseni fitoi betejën me Ministrinë e Brendshme dhe me Policinë e Shtetit, ai vijon të jetë i pezulluar nga detyra.

I njohur si komisari i hekurt, Edmond Koseni kërkon të zbatohet vendimi që i dha të drejtë të rikthehet në polici dhe të shpërblehet për pagat e pamarra. Në një intervistë për GSH, ai tha se nëse rikthimi i tij në Polici do të vijojë të mbetet në heshtje, çështjen do ta çojë në Strasburg. […]

Continue Reading