Kryeministri: Herën e parë ishe më në formë. Salianji: Kujtova se e kishe brenda…

Debatet në Kuvend ditën e sotme kanë vijuar deri në orët e vona të pasdites, ku nuk kanë munguar as batutat mes kundërshtarëve. Teksa fliste në parlament deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, kryeministri Edi Rama ka shkëmbyër batuta me të. Në momentin që ndodhej në foltore, kreu i qeverisë Rama i fliste nga prapa: […]

Continue Reading

Krimi brenda familjes në Shkodër, 74-vjeçari kishte vrarë edhe gruan e parë

Beqir Xhilaj, 74 vjeç ditën e sotme ka qëlluar me çifte bashkëshorten Lumturie Xhilaj, 45 vjeçe. 74-vjeçari është dënuar për vrasjen e gruas së parë por nuk ka vuajtur dënimin për një kohë të gjatë pasi nuk e ka pranuar kurrë krimin. Ai gjithnjë ka dëshmuar se e shoqja është vetëvrarë dhe në mungesë provash […]

Continue Reading

Rama: Problemi nuk janë koalicionet, por zgjedhjet e lira

Luan Rama, ka deklaruar sot se “problemi i madh në këtë vend janë zgjedhjet dhe detyrimi i madh që ka e gjithë klasa politike dhe mazhoranca për të realizuar zgjedhje sipas standardeve krahas përfshirjes së opozitës në zgjedhje.” Gjatë një konference për shtyp, Rama nuk iu përgjigj pyetjes këmbëngulëse nëse LSI-ja do të bëjë koalicion parazgjedhor […]

Continue Reading

Një shpërthim në sistemin e metrosë se Shën Petersburg ka lenë paktën 10 viktima /Video

Një shpërthim në sistemin e metrosë se Shën Petersburg ka lenë paktën 10 viktima shkruan “The Independent”. Të paktën 10 persona kanë vdekur, raporton agjencia e lajmeve “RIA”, ndërsa “Interfax” raportoi duket të ketë pasur dy shpërthime në dy stacione metroje. Fotot nga vendngjarja tregojnë shtëllunga të mëdha tymi dhe një tren të dëmtuar. Dëshmitarët thonë se kanë […]

Continue Reading

I bërë tapë përfundon me makinë në një dyqan ushqimesh

  Burime zyrtare nga policia kanë bërë të ditur se kanë arrestuar Viktor Zotajn, 30 vjeç, banues në lagjen “28 Nëntori” Ballsh. Arrestimi i këtij personi është bërë pasi në qytetin e Ballshit, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin autoveturë tip “Seat Ibiza” me targë AA 734 OP, është përplasur me dyqanin ushqimor në […]

Continue Reading

Nuk ka më dilema, makina fluturuese brënda 2017-ës

Makinat fluturuese do të dalin nga spektri i fantashkencës për të hyrë në botën e realitetit, falë një prototipi që do të zbulohet brenda vitit 2017. Tom Enders, drejtuesi i kompanisë “Airbus” ka folur për divizionin e “Urban Air Mobility”, që do të shërbejë pikërisht për dizinjimin e makinave fluturuese. Objektivi i “Airbus” do të […]

Continue Reading

Rruga Tiranë-Elbasan do të përfundojë brenda këtij viti

Rruga Tiranë-Elbasan do të përfundojë brenda këtij viti”. Lajmi është bërë i ditur nga Drejtori i Standardeve në ARRSH, Spartak Tarkaj, i cili pohoi në emisionin “Të bësh ekonomi” i Vjollca Kongjonit në “News24” se vonesa në zbatimin e projektit ka ardhur për shkak të rrëshqitjeve masive në Ibë. “Projekti në letër dhe ai i […]

Continue Reading

Rama sheh ëndrra me të huaj brënda çadrës së PD-së

Edhe pse vazhdon ta injorojë çadrën e opozitës të ngritur poshtë zyrës së tij, Kryeministri Edi Rama e di fort mirë presionin që po i bëhet nga ajo protestë. Edhe pse shpeshherë ka folur me tone ironizuese për protestën, në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Rama përmendi një fjali një shkaktoi […]

Continue Reading

Andi Bejtja: Faktin e ke brënda

Teksa protesta e opozitës që kërkon qeveri teknike për të hyrë në zgjedhje me kushte të barabarta po vazhdon, kryeministri Rama, në monologjet e tij të përjavshme në Facebook, nënvizoi se nuk ka fakte që vërtetojnë se qeveria po tenton të manipulojë zgjedhjet. Përkundrazi, theksoi ai, këto do jenë zgjedhjet më të mira të zhvilluara […]

Continue Reading