Ja sëmundja e rëndë që po alarmon botën

“Super malaria” po përhapet me shpejtësi në Azinë  Juglindore, duke u kthyer në një kërcënim alarmues për mbarë botën. Alarmi është dhënë nga shkencëtarët, të cilët deklarojnë se është një parazit i rrezikshëm i malaries që nuk mund të vritet me barnat kryesore. Prof Arjen Dondorp tha për BBC News “Ne mendojmë se është një […]

Continue Reading

Barcelona nënshkruan me 11-vjeçarin që po ‘çmend’ botën. Video

Drejtori ekzekutiv i skuadrës braziliane Gremio, Nestor Hein ka konfirmuar se talenti Emanuel Ferreira do të nënshkruajë me klubin e Barcelonës. 11-vjeçari i cili njihet me pseudonimin Manu është një ndër talentet më të mëdhenj në Brazil dhe konsiderohet si e ardhmja e Barcelonës, shkruan tabloidi britanik “The Sun”, transmeton SYRI.net. Mediat më të mëdha […]

Continue Reading

Ilir Kadia: Na e zvogelove Shqiperine e mire o Miku yne, Muhamet Malo!

Na e zvogelove Shqiperine e mire o Miku yne, Muhamet Malo! Gishtat me kane ngrire mbi tastiere e dot nje rrokje nuk po mund ta formoj!Per dreq s’me lene qindra mesazhe ngushullime per ty nga anekend botes!Une pandehja se ti zemren aq te madhe, si det, e kishe vetem me mua e familjen time por […]

Continue Reading