Petrit Vasili : Shteti shqiptar ka 137 mld lekë borxh të papaguar ndaj sigurimeve shoqërore

Nënkryetari i Lëvizjes Socialsite për Integrim, Petrit Vasili ka sulmuar ashpër qeverinë shqiptare, ku thotë se kjo e fundit nuk paguan sigurimet shoqërore. Me një deklaratë të bërë për mediat nga selia e LSI-së, Vasili pohoi se shteti ka sot 137 miliardë lekë borxh ndaj sigurimeve shoqërore. “Shteti shqiptar ka 137 miliardë lekë borxh të papaguar […]

Vazhdo të lexosh

Zbardhet pasuria e Edi Ramës: Viti 2018 më varfëroi, jam i zhytur në borxhe!

Pikërisht ai që akuzohet nga opozita, shumica e shqiptarëve dhe institucionet ndërkombëtare të monitorimit, si njeriu që prej 6 vitesh drejton një nga qeveritë më të korruptuara jo vetëm në Europë, rezulton se është “i mbytur” në borxhe dhe çdo vit e më shumë po “varfërohet”. Kështu sipas deklarimit të pasurisë që ai ka bërë […]

Vazhdo të lexosh

Rama reagon për deklaratën e Metës. Zgjidhje që kënaq Partinë Demokratike.

E vlerësoj përpjekjen e bashkëkryetarit të koalicionit qeverisës, Ilir Meta, për të kërkuar një zgjidhje që kënaq Partinë Demokratike. Edhe unë kam qënë dhe mbetem i gatshëm per cdo zgjidhje që i’a lehtëson Partisë Demokratike rrugën për t’u kthyer në Kuvend; votuar Vetingun; vazhduar betejën e vet politike në shinat e Kushtetutës e të ligjshmërisë […]

Vazhdo të lexosh