Nesër përgjimet bombë/ I përfshirë edhe kryeministri Edi Rama.

Burime të SYRI.net nga gazeta më e madhe në Europë ‘Bild’, kanë bërë me dije se ditën e nesërme do të publikohen dhjetë audiopërgjime të reja, përfshirë edhe kryeministrin Edi Rama. Pak ditë më parë, BILD publikoi 16 audiopërgjime, ku dukej qartë se eksponentë të lartë të Partisë Socialiste, ishin përfshirë në manipulimin e zgjedhjeve.

Continue Reading

I vihet bombë shtëpisë së Xhorxh Soros

Policia e Nju Jorkut njoftoi se ka shpërthyer në mënyrë të kontrolluar një bombë që u gjet në shtëpinë e biznesmenit miliarder George Soros në New York, njofton BBC. Pakoja u zbulua në një kuti postare nga një punonjës i z. Soros, që njoftoi autoritetet para se ta çonte atë në një zonë me pemë aty afër. Incidenti ndodhi […]

Continue Reading

Lubonja: Bombat lotësjellëse të ambasadorit Lu

Deri ditët e fundit ambas adori amerikan Lu e la në suspens shpjegimin e deklaratës së tij se katër klane dhe njëzet familje kontrollojnë vendin. Kjo bëri që ajo të komentohej gjatë gjithë javës që shkoi si asnjë lajm tjetër. Më skeptikët thanë se kemi të bëjmë me një keqinterpretim apo ekzagjerim të medieve, sepse […]

Continue Reading

Lala plas bombën në ‘Opinion’: Politikanët kanë lidhje me krimin, ka përgjime .

Gazetarja e kronikës në “Neës 24”, Klodiana Lala, sot, në emisionin “Opinion” deklaroi se ekzistojnë disa përgjime që lidhin emra të njohur të politikës me eksponent të rrezikshëm të krimit. Lala tha pavarësisht provave jo të plota që zotërohen, në disa dosje, dalin emra të disa politikanëve të rëndësishëm, megjithatë hetimet kanë mbetur vetëm në […]

Continue Reading

CNN/ Ja çfarë i ndodh botës nëse Kim Jong-un sulmon SHBA-në

Përmes një analize CNN sqaron të gjitha skenarët e mundshme dhe çfarë mund të ndodhë nëse Kim Jong Un vendos të sulmojë. SHKRIMI I PLOTE I CNN Koreja e Veriut testoi një bombë hidrogjeni të dielën, duke rritur frikën se Pheniani po afrohet ndërtimit të një rakete bërthamore që mund të arrijë deri në SHBA. […]

Continue Reading

Rezulton fals alarmi për bombë/ Policia shpërthen çantën e braktisur tek ’21 dhjetori’. Video

Policia e ka shpërthyer çantën që gjendjen në zonën e ’21 dhjetorit’ në Tiranë, duke i dhënë fund edhe ankthit që përfshiu këtë zonë. Alarmi për bombë ka rezultuar fals, pasi në çantë janë gjetur vetëm disa rroba. Kanë qenë oficerët e RENEA-s që kanë bërë edhe lidhjen e pajisjes dhe më pas shpërthimin e […]

Continue Reading

Alarm për bombë tek ’21 dhjetori’ në Tiranë

  Burime nga uniformat blu thanë se kanë marrë një telefonatë për një çantë të dyshimtë në zonën pranë rrugës së Kavajës. Sipas tyre, telefonata i ka njoftuar për çantën e dyshimtë në zonën e ’21 dhjetorit’. Forca të shumta janë nisur për në vendin e ngjarjes, ndërsa edhe zona është rrethuar nga uniformat blu.

Continue Reading

Shikoni momentet e panikut pas shpërthimit në Mançester/ Video

Ka shkuar në 22 bilanci i viktimave nga shpërthimi në Mançester Arena ku mes viktimave ka edhe fëmijë, ndërsa raportohet edhe për 59 të plagosur. Shpërthimi i fuqishëm ndodhi në orën 22:35 të së hënës pas një koncerti pop nga këngëtarja amerikane Ariana Grande. Autoritetet britanike thanë se janë duke e trajtuar këtë rast si […]

Continue Reading

E fundit/ Tjetër Alarm për bombë në avionin e linjës Dubai – Londër

Një avion nga Dubai në Londër është evakuuar për shkak të një alarmi për bombë , shkruan “Daily Mail”. “Të gjithë klientët që udhëtojnë nga Dubai në Londër kanë zbritur përkohësisht nga avioni për kontrolle sigurie”, deklaroi kompania ajrore. Kjo është thjesht një masë parandaluese, pasi siguria e klientëve tanë dhe ajo e ekuipazhit është prioriteti […]

Continue Reading

Nga Frrok Çupi/ Çfarë na thotë deklarata e Ilir Metës për dorëheqje si President?

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, i sapo zgjedhur President i Republikës, ka deklaruar sonte në emisionin televiziv ‘Top Story’ se është ‘i gatshëm të jap dorëheqjen’ si president i Republikës, nëse kjo do t’i shërbente ‘zgjidhjes së krizës politike’. Presidenti i zgjedhur nuk e ka lënë deklaratën me kaq pak fjalë, por ka […]

Continue Reading

Shpërthim i fuqishëm me bombë në qendër të Athinës/ Foto+Video

Një bombë ka shpërthyer në qendër të Athinës, kryeqytetit të Greqisë. Sikurse raportojnë mediat greke, bomba shpërtheu jashtë banks Eurobank në rrugën ‘Santaroza 7’. Deri tani nuk raportohet për persona të lënduar. Para shpërthimit të bombës, policia kishte marrë një telefonatë kërcënuese rreth orës 22:05 me orën lokale. Në bazë të informacioneve paraprake, lënda plasëse […]

Continue Reading

“Bisha” një Cadillac 1.2 milionë stërlinash i Trump-it. Foto/Video

Brenda makinës së re të Trump të quajtur “Bisha”, një Cadillac 1.2 milionë stërlinash me dyer 8 inch të trasha që mund t’i mbijetojë një rakete dhe ka një sistem oksigjeni në rast të një sulmi kimik. Flota e tij është e përbërë nga 12 vetura të tilla, disa prej të cilave janë dërguar në […]

Continue Reading

Selia e Syriza sulmohet me molotov

Persona të maskuar kanë hedhur një bombë artizanale molotov në selinë e Partisë SYRIZA, në sheshin Koumoundourou. Rreth 30 njerëz me kostume karnavalesh janë shfaqur nga rruga Piraeus dhe kanë hedhur molotov në drejti të godinës. Nga ky sulm ka mbetur i plagosur lehtë një polic, pasi bombat kishin për qëllim grupin DIAS, që ndodhej […]

Continue Reading