Iraku bombardon Shtetin Islamik në qytetin Tal Afar

Iraku ka filluar një seri të bombardimeve ajrore në qytetin Tal Afar, një zonë që aktualisht po kontrollohet nga militanët e Shtetit Islamik në perëndim të Mosulit, ka thënë televizionial-Sumariya, duke cituar zëdhënësin e ministrisë së Mbrojtjes, Mohammed al-Khodari, transmeton Reuters. Aksioni në tokë, me synim të marrjes së kontrollit të qytetit do të fillojë […]

Vazhdo të lexosh

Gazeta zvicerane “bombardon” Ramën. U mburr me Lazaratin, droga industri miliarda dollarëshe

Kultivimi i kanabisit në Shqipëri është një industri miliarda dollarëshe, shkruan Nene Zurcher Zietung. “Kushtet janë ideale, vendi  ka një mesatare prej 218 ditëve me diell, i bekuar  nga malet  dhe një furnizim të mjaftueshëm me ujë. Sipas OKB-së, Shqipëria  është një nga burimet kryesore për tregun botëror me kanabis. Baza ekonomike për këtë është […]

Vazhdo të lexosh