Nga Alfred Lela: Kavaja është bojkoti që Rama i bëri opozitës; tani vjen lëshimi

Presidenti i Republikës ka dekretuar 7 majin si datë të zgjedhjeve lokale ‘të parakohshme’ apo ‘të jashtëzakonshme’ në Kavajë. Shkaqet e kësaj ‘përballjeje jashtë sezonit elektoral’ dihen, por një përsëritje i bën mirë alzhajmerit politik lokal e kombëtar. Kryetari i Bashkisë së Kavajës nuk e la vendin vakant, as si pasojë e vdekjes (larg qoftë!), […]

Vazhdo të lexosh

Opozita bojkoton zgjedhjet në Kavajë

Opozita nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet për kryebashkiakun e ri të Kavajës më 7 maj 2017. Deklaratën e ka dhënë sot Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka për mediat, i cili e ka argumentuar: “Me Edi Ramën Kryeministër nuk ka zgjedhje! Zgjedhj me Ramën dhe kriminelë nuk do të ketë! Zgjdhje pa qeveri teknike nuk do […]

Vazhdo të lexosh