E motra nxjerr bllof, Taulant Ballën/ Taulanti e ka nisur gjimnazin 18 vjeç. DOKUMENTI

E motra e Taulant Ballës, për të treguar që i vëllai ka qenë nxënës e student shembullor, dhe për të hedhur poshtë akuzat për plagjiaturë, publikoi listat e notave të tij ndër vite. Është studiuesi Taulant Muka, ai i cili ka pikasur këtë parregullsi në dokument. Reagimi i motrës së Taulant Ballës nuk përkonte me […]

Continue Reading

Bllof i i Ballës/ Maxhoranca nuk e heq, por e fut në Kuvend ligjin për plehrat

Sot mediat kanë mësuar se ligji për plehrat i mbrojtur fort nga kryeministri Edi Rama jo që nuk është hequr nga rendi i ditës, por është futur dhe nesër komisioni i Veprimtarive Prodhuese do ta diskutojë. Kryetar i këtij komisioni është Eduard Shalsi, nismëtari dhe propozuesi i ligjit që sjellë në Shqipëri plehrat e Europës. […]

Continue Reading

‘Lolita’ nxjerr bllof mashtrimin me arsimimin e Erion Veliajt

Në jetëshkrimin e publikuar këtu: http://www.tirana.al/kryetari-i-bashkise/ thuhet se “ka ndjekur studimet e larta në ShBA, ku është diplomuar për “Shkenca Politike” në Grand Valley State University, Michigan”. Mashtruesi thotë kam “ndjekur studimet e larta” dhe jo që kam bërë vetëm dy vite “Major”, të cilat, përmes mënyrës së të shkruarit, rreket t’i shesë si Bachelor. […]

Continue Reading

Qytetari nxjerr bllof Veliajn për cilësinë e urbanëve

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka inspektuar linjën e transportit urban Institut – Ish Uzina e Autotraktorëve, ku është shprehur se nga zgjatja e linjës janë dyfishuar autobusët dhe është rritur cilësia e shërbimit. “Jam shumë i lumtur që sot mbajtëm edhe një premtim tjetër” ka thënë Veliaj. Por a është ky realiteti […]

Continue Reading