Sokol Balla, Eni Vasili dhe Blendi Fevziu

Nga Erl KODRA Ata janë luftëtarë, por luftëtarë të një lloji të veçantë, të kuruar, të lumtur, të qeshur, të kënaqur, të veshur firmato. Ata dinë çfarë bëjnë edhe kur duken si naivë ndërsa bëjnë pyetje “të pafajshme”. Ata drejtojnë makineritë më fantastike të një progagande surreale, duke sulmuar një audience të shkoklueme nga dinjiteti, […]

Continue Reading

AGRON TUFA SHPËRTHEN NDAJ BLENDI FEVZIUT: JA KUSHTI QË U VURI MBRËMË TË FTUARVE NË ‘OPINION’ PËR MUA

Kreu Institutit për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa ka shpërthyer ndaj gazetarit Blendi Fevziu. Reagimi i ashpër i Tufës vjen pas emisionit ‘Opinion’ mbrëmë kushtuar pikërisht kësaj teme, për krimet e dikaturës. Ndërkohë, Tufa shprehet mes të tjerash se Fevziu u ka kërkuar të ftuarve të madje duke u vënë atyre kusht që […]

Continue Reading

Ylli Pango sulmon Blendi Fevziun: I fut hundët kudo!

Në një shkrim të tij të publikuar, Ylli Pango, ka sulmuar ashpër gazetarin Blendi Fevziu, duke e quajtur atë të cekët dhe gjitholog. Pango thotë se Fevziu si një mësues gjeografie, fut hundët në çdo temë, duke zbehur zërin e ekspertëve. Ja çfarë shkruan ai për emisionin Opinion:  Eshtë bërë misherim i dekulturimit kombëtar, cektësisë […]

Continue Reading

Pas 5 vitesh, ish-kryeministri Berisha takon në zyrën e tij, Blendi Fevziun. Foto

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka takuar dje, drejtuesin e ‘Opinion’, Blendi Fevziu. Fotoja është hedhur në Instagram nga këshilltarja e ish-kryeministrit, Erla Mëhilli. Takimi mes ish-kryeministri Sali Berisha dhe Blendi Fevziut është i pari pas 5 vitesh.  

Continue Reading

Blendi Fevziu/ Çfarë e lidh me Shqipërinë miliarderin e arrestuar Saudit ?

Ualed Bin Talal Al Saudi, një ndër njerëzit më të pasur të botës dhe njëkohësisht një prej pasanikëve më mediatikë të globit është arrestuar dje në Arabinë Saudite. Arrestimi i tij është pjesë e një fushate anti-korrupsion ndërmarrë nga princi saudit i Kurorës, një 32 vjeçar mjaft popullor në vend, i quajtur Muhamed Bin Salman. […]

Continue Reading

Nga Blendi Fevziu/ Zbulohen të dhëna shokuese

Visho Ajazi, shefi i Shërbimit Informativ Shqiptar, ose siç njihet rëndom, shërbimi sekret, ka dhënë sot dorëheqjen. Dorëheqja, edhe pse burime mediatike thonë që është vendosur të premten, ka qenë e papritur. Ka qenë e papritur për Presidentin Meta, për krerët e partive opozitare Basha e Kryemadhi dhe po ashtu për ish Kryeministrin Berisha që […]

Continue Reading

Nga Blendi Fevziu/ Kush po i sjell përgjimet?

Kanë mjaftuar disa materiale të publikuara në dhjetë ditët e fundit për të hapur një kuti të zezë të politikës shqiptare dhe padyshim vesin më negativ dhe më problematik të saj, lidhjet me krimin. Kanë qenë fillimisht krerët e partive opozitare, Basha dhe Kryemadhi që kanë afishuar në emisionin Opinion fotot e disa politikanëve të […]

Continue Reading

Nga Blendi Fevziu/ Mos ja kërkoni policisë

Një operacion i policisë në Elbasan është vënë në qendër të komenteve e kritikave mediatike në 48 orët e fundit, me një intensitet që pak herë e kemi parë. Pamja e një dyzine oficerësh policie, të veshur me antiplumb, kallashnikov e pistoleta në dorë, që qëndronin të pafuqishëm përpara një makine të blinduar, është padyshim […]

Continue Reading

Nga Blendi Fevziu/ ‘Mallkimi’ i Presidentit

 Presidenti i Republikës është Kryetar i Shtetit dhe përfaqëson unitetin e popullit”. Kjo është pika e parë e nenit 86 të Kushtetutës së Shqipërisë! Në fakt si të ishte një mallkim, pikërisht ai person që duhej të përfaqësonte Unitetin e Popullit dhe që duhej të kishte një rol më shumë simbolik pajtimi dhe bashkimi, ka qenë posti më i bojkotuar në Shqipëri. Ilir Meta u bë […]

Continue Reading

Nga Blendi Fevziu/ Çfarë do ndodhë me Ilir Metën President?

Ilir Meta pritet të zgjidhet nesër Presidenti i ri i Shqipërisë. Ai bëhet kështu, presidenti i shtatë i Shqipërisë Pluraliste dhe padyshim më i dobëti në listën e parardhësve të tij. Më i dobëti jo për hir të staturës politike, (pas Berishës që drejtoi presidencën në vitet 1992 – 1997, ai është padyshim personaliteti më […]

Continue Reading