Pas shiut të sotëm, makina bie në pusetë në mes të Tiranës

Mjaftoi vetem nje shi i shkurter per te risjelle serish problematikat ne rruget e Tiranes. Pervec bllokimeve te shumta te pusetave, ajo qe eshte me shqetesuese jane pustetat e hapura dhe pa kapak te cilat jane bere problem serioz. Sot nje makine teksa ecte ne korsine e tij ka rene pre e nje pusete duke […]

Vazhdo të lexosh

Tirana bie nga kategoria, lojtarët shpërthejnë në lot kurse Refik Halili qesh. (FOTO)

Është mbyllur në barazim 0-0 në stadiumin “Loro Boriçi” një nga duelet më të rëndësishëm në historinë e Vllaznisë dhe Tiranës. Me këtë rezultat Tirana ra një kategori më poshtë së së bashku me Korabin. Rënia e Tiranës u ndikua edhe nga fitorja 2-1 e Laçit me Teutën dhe ajo 3-0 e Flamurtarit me Korabin. […]

Vazhdo të lexosh

Blushi për Ramën: Ky erdhi në pushtet me votat e socialisteve dhe qeverisi me një grup keqbërësish që u quajtën Rilindja

Fjala e plote e Blush-it sot ne parlament. Shpresoj qe sot gjysma e qeverise nuk ka ardhur me fjalime te gatshme kunder meje, jo sepse nuk kishte kush t’ua shkruante, por sepse njeriut qe i shkruante traktet kunder meje po i dridhet dora ndersa atyre qe i lexonin keto trakte po i merret goja sepse […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artur Roshi: Qeveria e “metaforës” po bie

Qeveria e “metaforës” po bie. Çdo qeveri vjen që të iki një ditë. Ky është një postulat që përmbushet mbi perceptimet që krijojnë qytetarët mbi punën e qeverisë në çdo vend demokratik. Qeveria vjen nga votëbesimi qytetar mbi pritshmëritë e qeverisjes dhe largohet kur njerëzit nuk presin më rendiment të saj. Njerëzit qeverisjen e shohin […]

Vazhdo të lexosh

Rama kërcënon Metën: Kush shkon për të nxjerrë PD nga lumi, të bëjë kujdes se mund ta marrë ai lumë

Edi Rama e ftoi publikisht Ilir Metën të vendosë për koalicionin. “I takon asaj, LSI, të vendosë ku do të jetë për 4 vitet e ardhshme”, u shpreh ai në Asamblenë e PS. Nga LSI u shpërnda një njoftim pa vonesë: “Ilir Meta do të flasë pas pak nga Fieri”. Dhe disa minuta pas këtij […]

Vazhdo të lexosh

Dieta me Kos? Për një javë do humbasësh 5 kg!

Dieta me kos është një dietë bashkëkohore, e cila bazohet në receta të pasura me proteina dhe të varfra me karbohidrate. Ajo siguron elementët e e nevojshëm ushqyes për organizmin nëpërmjet një ekuilibri ushqimor të përsosur dhe në të njëjtën kohë, pakëson ndjeshëm numrin e kalorive. Kjo bën që trupi për energjinë e nevojshme të […]

Vazhdo të lexosh

Maqedoni: Mediat ruse parashikojnë luftë në rajon. “Bie Platforma e Ramës”.

Vetëm dy minuta pas vendimit të presidentit maqedonas, Gjorgji Ivanov për të mos i dhënë mandatin e kryeministrit Zoran Zaev, portali rus ‘Sputnik’ e ka dhënë lajmin ndër të parët, duke i dhënë një peshë të madhe pjesës tjetër të deklaratës. “Rrëzohet platforma e Tiranës” e titullon shkrimin me foton e Ivanov që jep edhe […]

Vazhdo të lexosh

Një avion bie mbi një lagje në Kaliforni. Video

4 persona janë vrarë dhe 2 të plagosur pasi një avion “Cessna 310” u rrëzua në një lagje . ne lindje lagje të Aeroportit “Riverside” në Kaliforni, duke u vënë zjarrin dhjetëra shtëpive. Avioni u rrëzua menjëherë pas ngritjes nga aeroporti, tha Administrata Federale e Aviacionit. 60 zjarrfikës janë ende në kërkim për të paktën dy […]

Vazhdo të lexosh

Arben Grori: Fajin e kam vetë që erdha këtu. Erdha për të jetuar pranë familjes

Arben Grori është i dënuar për trafik droge dhe për vrasjen e Naim Zyberit në Milano, në spitalin San Paolo. Është deklaruar fajtor nga drejtësia Italiane të vrasësit të vëllait të tij, Artur Grorit. Tashmë kanë kaluar më shumë se 17 vite nga arrestimi. Në një intervistë nga qelia për gazetën “Shekulli”, ndonëse duke qeshur, […]

Vazhdo të lexosh