Për Olta Xhaçkën: Çadra jote të gjeti burrë, e jona për zgjedhje të lira

Besa Petriti,  njëherësh edhe Nënkryetare e FRPD-së, i është përgjigjur deklaratës së ministres së Mirëqenies Sociale Olta Xhaçka, e cila tha sot se të rinjtë e PS do të marrin përpara çadrën e opozitës. Në një status në Facebook, Besa Petriti shkruan se çadra e opozitës është ngritur për të kërkuar zgjedhje të lira. Kurse […]

Continue Reading

Zoran Zaev thotë se do ta formoj qeverinë pa mandatin e dhënë nga presidenti

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev thotë se do ta formoj qeverinë pa mandatin e dhënë nga presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov”, raporton “Balkanweb”. “Në do të donim që formalisht ta marrin miratimin nga presidenti, por kjo nuk është e domosdoshme. Është një traditë e mirë ta pyesësh prindin e vajzës për dorën e saj në […]

Continue Reading

Zoran Zaev takon Ali Ahmetin për Qeverinë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar në Tetovë, kryetarin e Lidhjes Social-demokrate, Zoran Zaev për të diskutuar lidhur me marrëveshjen eventuale mes dy partive për forminin e qeverisë së re të Maqedonisë. Detaje nga ky takim nuk ende nuk janë dhënë, por siç bëhet e ditur Ahmeti dhe Zaev janë përqëndruar jo vetëm në çështjen […]

Continue Reading