Rrëzohet dekreti i Presidentit/ Rama vulos shembjen e Teatrit

Komisioni i Veprimtarive Prodhuese rrëzoi paraditen e së enjtes dekretin e Presidentit Ilir Meta mbi ligjin për Teatrin Kombëtar. Kryetari i Komisionit, Eduard Shalsi tha se çështja për dekretin e Presidentit ështe e njohur dhe se do të kalohet për votim në seancën plenare. “Qëndrimet janë të qarta. Jemi pro ndërtimit të një teatri të […]

Continue Reading

Shqiptarët e paguan dyfish “check up”-in falas nga banda e Ilir Beqaj-t dhe Vilma Nushit

Taksapaguesit shqiptarë e kanë paguar thuajse dyfish të ashtuquajturin “kontroll shëndetësor falas”, ndërsa kompania që fitoi tenderin e shumëdebatuar ka arritur të rekuperojë të gjithë investimin e vet brenda pak muajve nga nisja e aktivitetit, duke realizuar 45 milionë lekë të rinj fitim neto brenda nëntë muajve të parë të aktivitetit. Gjatë vitit 2015, vetëm […]

Continue Reading

Votohen sot në Kuvend katër Ministrat e rinj.

Kuvendi do të votojë këtë të enjte dekretet e Presidentit për emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar, të propozuar nga kryeministri Edi Rama.. Deputetët e maxhorancës pritet të miratojnë sot emërimin e Fatmir Xhafajt në postin e ministrit të Brendshëm, të Ogerta Manastirliut në postin e ministrit të Shëndetësisë, të Eduard Shalsit […]

Continue Reading

Shtypi huaj: Shkarkimet e ministrave, lëvizje e dështuar e Ramës për të kënaqur opozitën

Shkarkimi i katër ministrave të qeverisë është pasqyruar edhe nga medat e huaja. “Reuters” e cilëson largimin e ministrave si një lëvizje të dështuar të Edi Ramës për të kënaqur opozitën që të tërhiqet nga protesta. “Kryeministri shqiptar Edi Rama tha të dielën se do të zëvendësojë katër ministra të tij, një lëvizje e dështuar […]

Continue Reading

Ylvi Beqaj: Më ofruan 7 mln euro për të mos dëshmuar ndaj Shullazit

Pas 16 seancash gjyqësore të shtyra, Ylvi Beqja, bashkëpunëtori i Prokurorisë së Krimeve të Rënda ka nisur të rrëfejë dëshminë e tij, kundër Emiljano Shullazit, Gilmando Danit dhe të pandehurve të tjerë të këtij procesi. Për gati një orë, Beqja ka dëshmuar para gjykatës duke treguar fakte të reja, por dëshmia e tij është ndërprerë […]

Continue Reading

Lajthit Beqaj. Flet përçart në Shkodër. Video

Ilir Beqaj, ka qenë i pranishëm në një konferencë të zhvilluar për “Ditën Ndërkombëtare të Veshkave” në Shkodër por që siç duket edhe nga fjala që ka mbajtur, ka qenë në një situatë aspak të pëlqyeshme. Në një sallë me një prani të pakët të “bluzave të bardha”, Beqaj ka qenë tërësisht i trullosur, si […]

Continue Reading

Ja tre ministrat që u janë bërë video në Santa Quaranta të Balilit

Në një status në “Facebook” Berisha shkruan se, Saimir Tahiri, Damian Gjiknuri dhe Ilir Beqja janë tre ministrat që janë filmuar me të dashurat e tyre te hoteli i Klement Balilit. Berisha i referohet deklaratës së ish-ministrit të drejtësisë Ylli Manjani, dhënë edhe dje për dritare.net, ku tha se ai vetë ka parë videot që […]

Continue Reading