KLGJ kualifikon për në Gjykatë të Lartë, baxhanakun e Ben Blushit

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të nis verifikimin kushteve ligjore për tre kandidatë për anëtarë të Gjykatës së Lartë. Mësohet se tre emrat e përzgjedhur janë Ilir Panda, Ervin Pupe dhe Sokol Sadushi. “Shqyrtimi i projektvendimeve të përgatitura nga Komisioni i  Zhvillimit të Karrierës: 1- “Për verifikimin e kushteve dhe kritereve ligjore për emërimin […]

Continue Reading

Zgjohet Ben Blushi dhe sulmon sërish Ramën/ Shqipëria ka hyrë në një fazë depresive 6 vitet e fundit

Në ditët e sotme, rëndom ngrihen pyetje të tilla, që lidhen njëkohësisht me raportet e “nëndheshme” mes politikës dhe medias dhe besueshmërisë së kësaj të fundit. Këtë raport të ndërlikuar merr në analizë Prof.asoc. Dr. Belina Budina. Në intervistën me Ben Blushi, drejtor i TCH, e botuar sot në Panorama (por çuditërisht ka mbetur veç […]

Continue Reading

Sherr me grushta mes Ben Blushit dhe Alban Jahos/ Thyhen pjata dhe gota.

Dje në mbrëmje, rreth orës 22.00 të mbrëmjes, në restorant ‘Padam’, në qendër të Tiranës, drejtori i Top Channel Ben Blushi dhe ish-drejtori i Digitalb Alban Jaho, janë zënë në ambientet e jashtme të Restorantit ku edhe ishin ulur në prani të dy miqve të tyre, pronarit të TV Klan Aleksandër Frangaj dhe biznesmenit S.M. […]

Continue Reading

Blushi, nga sot Drejtor i Përgjithshëm i Top Channel

Ben Blushi do të jetë Drejtori i Përgjithshëm i Top Channel. Lajmin e ka dhënë vetë Presidentja e kompanisë, Vjollca Hoxha në një komunikimin që ka bërë me drejtuesit e departamenteve të Top Channel.  “Kam kënaqësinë të njoftoj të gjithë shikuesit dhe punonjësit e Top Channel se duke filluar nga sot z.Ben Blushi do të […]

Continue Reading

Fatos Lubonja/ Alarm, qëndrat tregtare po ndërtohen me lekët e Drogës

Lexova para disa ditësh një lajm që buron nga revista  ekonomike “Monitor”, e cila, duke iu referuar agjencisë ndërkombëtare të real estate “Collier International”, zbulon se Shqipëria paska 235 m² sipërfaqe qendrash tregtare për çdo 1000 banorë, çka tejkalon edhe vende si Gjermania, Franca, Italia Spanja (lexo poshte lapsi.al). Duke u nisur nga kjo e […]

Continue Reading

Blushi/ Të krijojmë FRONTIN E MADH kundër së keqes

Ben Blushi, një nga kritikët me të mëdhenjë të Edi Ramës, shprehet se zgjedhjet u blenë nga droga dhe mafia e Rilindjes nën hundën e bllokuar dhe të mikluar të Lulzim Bashës. Gjithçka u krye në përfeksion mafioz nga bandat e Rilindjes, thekson Blushi për “Albanianews1.al. Nëse Lulzim Basha mbetet një naiv i lindur apo […]

Continue Reading

Dhjetë vjet nga vizita historike e presidentit Bush në Shqipëri/ FOTO

Ish Presidenti amerikan, Xhorxh W. Bush është presidenti i parë në detyrë i Shteteve të Bashkuara që vizitoj Shqipërinë. Ai nuk mund të priste një mikëpritje më entuziaste. Ai dhe bashkëshortja e tij, Laura, u pritën në aeroportin e Rinasit nga ministri i Jashtëm shqiptar në atë kohë, Lulzim Basha dhe nga deputetët, Bamir Topi […]

Continue Reading

Ben Blushi çeli dje fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 qershorit.

Partia LIBRA, e drejtuar nga deputeti Ben Blushi çeli dje fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 qershorit. Kreu i saj, Ben Blushi tha se kjo parti është alternativa më e mirë përballë gjithë partive të tjera. Ai shtoi se vota për LIBRA është votë morale. Sot Blushi ka postuar në Facebook foto nga aktiviteti. “LIBRA […]

Continue Reading

Ben Blushi ia plas me video kundër Ramës/ Ja spoti i tij për zgjedhjet

Blushi u ka bërë thirrje shqiptarëve të mos e votojnë Edi Ramën, t’i thonë jo propagandës së tij për “bërjen shtet”. Kjo që ka bërë Rama në 4 vjet nuk është Shqipëria që duam, por Shqipëria që do Rilindja. “Shikojeni dhe shpërndajeni këtë spot qe dëshmon mjerimin, varfërinë, emigrimin, kanabizimin dhe lodhjen e një vendi […]

Continue Reading

Blushi për Ramën: Mashtrues, u tërhoqe nga frika. Tërhiqu edhe nga 18 Qershori

Ka reaguar edhe kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, pas lajmit te terheqjse se Rames nga zgjedhjet ne Kavaje. Ja çfare shkruan ai ne statusin e tij.   Edi Rama u tërhoq nga zgjedhjet në Kavajë. Pse mos tërhiqet edhe nga 18 qershori? Nuk ka asnjë ndryshim. Pyetja është kush ka të drejtë ta qeverisë Kavajën […]

Continue Reading

Blushi: Nuk e votoj Metën për president dhe për t’i ikur krizës

Ben Blushi është kundër zgjedhjes së Metës si presidenti. Blushi është shprehur se do japë votën e tij kundër zgjedhjes së Ilir Metës President. Sipas tij, ai po shkon drejt këtij posti për shkak të frikës dhe jo për shkak të shpresës. “Kam patur të drejtë kur kam thënë se kriza po hyn në krizë. […]

Continue Reading

Ben Blushi/ Rama dhe Meta po përgatiten ta çojnë vendin në zgjedhje të parakohshme.

Ben Blushi dhe Ilir Meta  kanë pasur një përplasje gjatë seancës së sotme në Kuvend. Në fjalën e tij, Blushi u shpreh se nuk po zgjidhet presidenti dhe se vendi është duke shkuar drejt zgjedhjeve të parakohshme. Me Ben Blushin replikoi kreu i Kuvendit Ilir Meta. Ai tha se kërkesa për shtyrjen e afateve të […]

Continue Reading

Mimi Kodheli në Kuvend: E quajtën “piktori më i mirë francez”

Ditmir Bushati kërkoi më shumë respekt kur flitej për dekorimin e Edi Ramës. Parafolësi, Ben Blushi kishte bërë ironi me nderin që iu bë Edi Ramës një ditë më parë në Paris. Kishte falenderuar Francën se Edi Rama ishte sjellë mirë atje. “Mori Legjionin e nderit atje me Ismail Kadarenë, erdhi në Legjionin e Turpit […]

Continue Reading

Ruçi kundër Ramës. A thua kërkon të hakmerret për shkarkimin e Tahirit nga Tepelena?

Pas shkarkimit të  Saimir Tahirit nga ministër i brendshëm  në selinë rozë nuk janë kaq qetë punët siç mundohen ti pasqyrojnë në publik. Praktikisht Edi Rama ndodhet nën një sulm total nga grupi i Saimir Tahirit dhe Gramoz Ruçit, të cilët praktikisht kanë punuar dhe vazhdojnë të jenë kundër koalicionit me LSI e Metës. Saimir […]

Continue Reading

Blushi: Ministrat u hoqën si taksë për koalicionin me Ilir Metën, kaq e thjeshtë paguhet një taksë te Meta, nuk është një parti mbi Shqipërinë

Ben Blushi nuk ka nguruar sot të tregohet cinik me ish kolegët e tij të deridjeshëm duke i quajtur si njerëz pa dinjitet që nuk mbrojnë dot punën e tyre pasi Edi Rama i shiti në tregun e Koalicionit. Blushi e ka shpjeguar heqjen e Saimir tahirit dhe tre ministrave të tjerë me versionin e […]

Continue Reading

Blushi: Po vjen destabilitet i rrezikshëm

Tashmë është zyrtare: Koalicioni i partive opozitare nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, nëse nuk arrihet një marrëveshje politike për qeveri teknike. Në një letë dërguar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, 26 parti opozitare deklarojnë se kanë vendosur të bojkotojnë zgjedhjet deri në plotësimin e kushteve. Një qëndrim i tillë i opozitës […]

Continue Reading