Bushati: Shumë shqiptarë u pranuan prej Italisë gjatë atyre kohëve dramatike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati në një intervistë për BBC në emisionin Newshour flet për vendimin e qeverisë shqiptare për të marrë emigrantët nga Eritrea të cilët ndodhen në brigjet italiane. Ministri Bushati sqaron se “Shqiperia për asnjë moment nuk e sheh krizën e refugjatëve si mënyrë për të përparuar me […]

Continue Reading

Është shndërruar në lolon e Botës. Video

BBC është tallur mbrëmjen e djeshme me Edi Ramën dhe faktin se ai kishte veshur atlete në Samitin për Ballkanin të zhvilluar në Londër. BBC shkruante dje se ‘dikush i paska harruar këpucët’. Në lidhje me këtë skandal protokolli, ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha.. ‘Kur të përfaqëson një i sëmurë psikik!’, shkruan ai në […]

Continue Reading

Trondit deputetja: Si zbulova që burri im ishte pedofil dhe…

Rachel Carling-Jenkins, një anëtare e parlamentit shtetëror të Victorias, tha se kishte zbuluar koleksionin pornografik në shtëpinë e tyre vitin e kaluar, raporton “BBC”. Burri i saj u dënua pas Dr Carling-Jenkins dhe djali i tyre e kallëzuan  në polici. Ajo tha se zbulimi i “sekretit te burrit të saj” i kishte thyer jetën “përmbys […]

Continue Reading

Qeni kafshon për vdekje pronarin gjatë intervistës televizive për BCC

Një ngjarje e rëndë është raportuar në Londër, ku një burrë u shqye për vdekje nga qeni i tij brenda banesës para ekipit xhirues të BBC-së teksa ai po jepte intervistë për një dokumentar.  Personi i quajtur si Mario Perivoitos u dërgua në spital pas sulmit të hënën e javës së kaluar, por vdiq dy […]

Continue Reading

Nga Klodian Tomorri: Tmerrin që nuk e sheh askush

BBC transmetoi dje nje dokumentar mbi trafikun e qenieve njerezore. Sipas dokumentarit, ne vitin 2015, ne Britani u trafikuan per prostitucion 3260 femra. Numri me i madh i viktimave, mbi 600, ishin shqiptare. Ka mes tyre femije, vajza nga 14 vjec, te cilat merren permes dhunes apo mashtrimit dhe prostituohen ne menyre barbare. Tragjedi me […]

Continue Reading