Kreshnik Çollaku: Skandal në arsim, mësueset u kërkojnë nxënësve të paguajnë 100-500 lekë për të blerë e mbjellë pemë.

Shume qytetare po denoncojne nje fakt dhe nje akt te shemtuar qe po ndodh neper kopshte dhe shkollat e Tiranes. Qytetaret denoncojne se mesuesit e detyruar nga drejtoria arsimore po u kerkojne me detyrim femijve dhe nxenesve te paguajme 100-500 lek per te blere e mbjelle peme. Femijet kercenohen se do te ndeshkohen nese nuk […]

Vazhdo të lexosh

Dritan Leli pendohet dhe tërhiqet nga tenderi

Në një dokument të publikuar nga Tpz.al, thuhej se tenderi në fjalë kishte objekt “blerje makine për administratën”, me një fond limit 6.666.667 lekë pa tvsh, ndërsa kohëzgjatja e kontratës për ekzekutimin është deri në 10 ditë nga lidhja e kontratës. Ndërkohë sot Gazeta Express u interesua pranë Bashkisë së Vlorës për të mësuar më […]

Vazhdo të lexosh

Makina luksi dhe armë. Ja cili është djali i kryetarit të bashkisë në Shqipëri

Qytetarët e Laçit përveç varfërisë së tyre ju duhet të mësohen dhe jetën luksoze të djalit të bashkisë së këtij qyteti, Artur Bardhi. Jeta luksoze dhe lëvizja me armë nëpër qytet për fëmijët e pushtetarëve mesa duket është një gjë krejt normale, ndërkohë që qytetarët terrorizohen çdo ditë e më tepër Janë të shumta shqetësimet […]

Vazhdo të lexosh

PD dhe LSI bashkojë votat kundër Dakos në Durrës

Këshilltarët e LSI-së bashkuan votat me ata të PD-së në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Durrësit. Ata hodhën poshtë kërkesën e Ujësjellës Kanalizimeve të këtij qyteti për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm me 20%. Kjo kërkesë u konsiderua e tepërt për xhepat e konsumatorëve, ndërkohë që qyteti dhe fshatrat përballen me një situatë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Namir Lapardhaja: PS dhe LSI janë bashkëfajtore në Berat për keqqeverisjen

Konflikti i ndezur prej kohësh në shtëpinë e madhe të koalicionit qeveritar, ka zbritur ditën e sotme sherrshamatanë e tij në këshillin bashkiak të Beratit: PS-ja në mënyrë demonstrative ka bojkotuar mbledhjen e radhës së këtij këshilli, ndërsa vetëm pak orë më pas ka shpërndarë një komunikatë për shtyp ku bën të ditura arsyet e […]

Vazhdo të lexosh

Dritani i Ramës në Vlorë, sulmon deputetin e LSI

Dritan Leli, inspektoi punimet në një tjetër projekt të infrastrukturës, asfaltimin e rrugës pranë nënkalimit të Panajasë. Ky nënkalim do të lidhë tashmë fshatrat e zonës së Novoselës me autostradën, ndërsa në gjendjen e vështirë problematike që ishte, kalimi në ketë rruge bëhej i pamundur. Kjo rrugë është një nga 13 segmentet që do të […]

Vazhdo të lexosh