Përplasja me Bashkinë/ Rreth 300 furgona e kanë bojkotuar sot transportin e nxënësve

Bashkia Tiranë u kërkon ngjyrosje të mjeteve, pra shtim kostoje për buxhetet e tyre. Rreth 300 furgona e kanë bojkotuar sot transportin e nxënësve. Dhe të njëjtën gjë kanë lajmëruar edhe për ditën e hënë. Kjo gjë pritet ta shtojë edhe më kaosin në transportin brenda kryeqytetit, pasi prindrit do marrin masa për t’i shoqëruar […]

Vazhdo të lexosh

Luan Rama, ka reaguar menjëherë duke përgënjeshtruar lajmin se LSI do marri pjesë në zgjedhjet e Kavajës

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, ka reaguar menjëherë sot  për të përgënjeshtruar lajmin e dhënë nga mediat se kjo parti kishte vendosur të merrte pjesë në zgjedhjet e Kavajës. Rama iu theksoi mediave se “nuk do të jemi pjesë e procesit zgjedhor në bashkinë e Kavajës” dhe anashkaloi faktin se LSI-ja ka regjistruar sot komisionerin e saj për […]

Vazhdo të lexosh

Lali Eri bllokon Tiranën. Shkak i këtij bllokimi masiv dhe pa paralajmërim është bërë një aktivitet i bashkisë së Tiranës në Bulevardin kryesor.

Mijëra qytetarë të Tiranës janë bllokuar që në orët e para të mëngjesit në akset kryesore rrugore. Shkak i këtij bllokimi masiv dhe pa paralajmërim është bërë një aktivitet i bashkisë së Tiranës në Bulevardin kryesor. Rreth 2 mijë nxënës të shkollave 9-vjeçare në kryeqytet dhe 6 mijë të tjerë nga rrethet janë të pranishëm […]

Vazhdo të lexosh