Erald Shulla/ Gjithë këto ide dhe kriticizëm se çfarë i duhet dhe si duhet PD!

Gjithë këto ide dhe kriticizëm se çfarë i duhet dhe si duhet PD! Shyqyr që ka dhe janë. Kjo tregon që lidershipi i saj ka instaluar dhe këtë nuk e mohon dot askush demokracinë e brëndëshme. Asnjë kritikues nuk është përjashtuar por as janë sulmuar nga kryetari i partisë. Përkundrazi janë ftuar prej tij në […]

Continue Reading

Ish-sulmuesi i Kombëtares/ Një xhuxhmaxhuxh politik do të kapë futbollin

Ish-sulmuesi i Kombëtares dhe i Vllaznisë, Roland Luçi, ka qenë tepër kritik sa i përket kandidimit të Bashkim Finos. Ai e quan ndërhyrje në futboll këtë dhe nëpërmjet një statusi në “Facebook”, ka sqaruar se si Fino përfundoi kandidat për kreun e federatës. Ja statusi i tij i plotë: “FSHF dhe testi edvinist Gazi mashtroi […]

Continue Reading

Arian Galdini bën thirrje për bashkim. Të mos lejojmë fitoren pa kushte të Edi Ramës. VIDEO

Ne nje videomesazh te shperndare ne profilin e tij ne facebook, pedagogu Arian Galdini, i cili eshte njekohesisht edhe themelues e ish- Kryetar i LDE, partise aleate te Lulzim Bashes, ben thirrje per bashkim. Debati i ndezur brenda PD dhe Koalicionit Opozitar pas Paktit Basha – Rama dhe sidomos pas shpalljes sr listave per deputete […]

Continue Reading

Vlora nën terror/ Pas vrasjes së djeshme, sot tritol poshtë makinës së Bashkim Brahimaj

Një sasi eksplozivi i ishte vendosur poshtë makinës Bashkim Brahimajt në Vlorë, por që fatmirësisht nuk shpërtheu pasi u zbulua nga vet ai. Bashkim Brahimaj është vëllai i Isuf Brahimajt, i ekzekutuar në vitin 2014. Isuf Brahimaj u vra gjithashtu me tritol të vendosur poshtë makinës së tij Mitsubishi 28 gushtin e 2014. Isuf Brahimaj […]

Continue Reading

Dega 7 e PD-së Tiranë, thirrje për rezistencë. Nga ky bashkim i madh kanë frikë vetëm ata që duan ti mbajnë shqiptarët te nënshtruar/ Foto

Protesta e opozitës është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësise, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë. Në të po marrin pjesë të gjithë qytetarët, gra, burra, të reja, të rinj, pensionistë, familjarë, studente, gjimnaziste dhe intelektuale, njerez te artit, kultures e sportit, te papune e sipermarres, fermere dhe punetore. Nga ky bashkim i madh kane […]

Continue Reading

21 shkurt 1991. Si i shpëtoi bllokmenët Neritan Ceka, devijoi rrugën e protestuesve

Skenari i Rumanisë me vrasjen e Çausheskut si version i mundshëm në 91 dhe roli i PD-së për të ndalur turmën e protestuasve e nisur drejt Bllokut për të ndëshkuar udhqëheqejn komuniste Në se atë ditë turma e protestuesve do të vazhdonte rrugën e nisur, ndoshta historia e Shqipërisë në këtyre 26 viteve do të […]

Continue Reading