Forca e nje Opozite eshte raporti me te verteten,jo numri i te punesuarve neper Bashki.

Nga Kreshnik Çollaku. Ka nje debat,jo te paaresyeshem,nese humbja e mundesive per te punesuar militante neper Bashki…,do te mund te dobesoje forcen elektorale te PD. Une vazhdoj mendoj fort,se opoziten nuk e fuqizojne politikisht apo elektoralisht,rrogat,zyrat e vendet e punes. Rrogat e vendet e punes lehtesojne jeten,perditshmerine e cdo individi militant partie apo jo. Punesimi eshte […]

Vazhdo të lexosh

Fituesi me 8% në Shkodër/ Valdrin Pjetri ultimatum Voltana Ademit: Më liro zyrën!

Valdrin Pjetri, kryebashkiaku që doli fitues nga zgjedhjet një partiake të 30 qershorit ka bërë një deklaratë për mediat. Ai është shprehur se Ademi duhet t’i lirojë zyrën. “Nga ndërkombëtarët Ademi s’ka pse kërkon ndërhyrje. Ademi pas vendimit të gjykatës do të duhet ta lirojë zyrën. Asgjë nuk na pengon për të marrë zyrën e […]

Vazhdo të lexosh

Një tjetër skandal në Bashkinë e Tiranës.

Sot nje grup prinderish na kane kontaktuar. Shqetesimi eshte i pabesueshem por i vertete. Prindet ankohen se ne kopshtet publike,qe administrohen nga Bashkia Tirane,kuota ushqimore per femijet eshte reduktuar ndjeshem. Nga menuja ushqimore jane hequr produketet ushqimore kryesore.  Femijet nuk konsumojne ushqimin. Femijet kthehen ne shtepi te uritur dhe te paushqyer. Askush nuk mund te […]

Vazhdo të lexosh