Sali Berisha sulmon Bashën?

Gazetari Çim Peka, sapo bëri publike një pjesë të intervistës që do transmetohet sonte në emisionin e tij “Fakt”. Gjatë kësaj interviste Berisha është shprehur se lista e kandidatëve për deputet ka qënë lista Basha dhe jo lista e PD. Ja se çfarë ka thënë ndër të tjera z Berisha: Sali Berisha: “Keshilltaret e Lulzim […]

Vazhdo të lexosh

Topalli tregon se për kë e kishte fjalën kur tha se ‘Kam neveri për ata që mbështesin Bashën’

Jozefina Topalli ka sqaruar sot deklaratat e saj, të bëra mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Debati në Channel One’, përballë gazetarit Roland Qafoku. Me një status në Facebook, Topalli shprehet se kishte neveri për ata oligarkë që pasi kërkojnë mandatin e dytë për Edi Ramën, tani kërkon edhe një mandat të dytë për Lulzim Bashën. […]

Vazhdo të lexosh

Partia Demokratike dega 7 në Tiranë, me anë të një reagimi hedh poshtë lajmet e përhapura në media, se anëtarësia e PD-së në këtë degë ka kërkuar shkarkimin e Bashës.

Partia Demokratike dega 7 në Tiranë, me anë të një reagimi hedh poshtë lajmet e përhapura në media, se anëtarësia e PD-së në këtë degë ka kërkuar shkarkimin e Bashës. PD-ja sqaron se këto deklarata bëhen nga eksponentë jashtë PD-së dhe shton se këto janë lojëra të Kryeministrit Rama në mediat e tij. Reagimi i […]

Vazhdo të lexosh

Pse delegacioni i Kongresmenëve Amerikanë injoroi Ramën? Foto

Një delegacion me anëtarë të Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, udhëhequr nga kongresmeni Bob Goodlatte, kreu një vizitë në Shqipëri të mërkurën, gjatë së cilës nënvizuan partneritetin strategjik midis ShBA dhe Shqipërisë, rëndësinë e reformës në drejtësi për vendin, dhe çështje rajonale. Përfaqësuesit Steve King, Matt Gaetz, Dave Trott, David Cicilline, dhe Peter […]

Vazhdo të lexosh

Arvizu dhe Lu takojnë me Metën

Donald Lu dhe Aleksander Arvizu i janë drejtuar Kryesisë së Kuvendit për t’u takuar me kryeparlamentarin Ilir Meta. Ish-ambasadori Arvizu tani mban postin e Zv/asistentit të Sekretarit të Shtetit në DASH. Tema e takimit me Metën nuk është bërë publike, por në takimin që ata patën me Bashën, sipas burimeve, u tha se diskutuar për […]

Vazhdo të lexosh

Pedagogët në çadrën e protestës me Bashën/Video

Lulzim Basha ka pritur sot pedagogët në çadrën e protestës së opozitës para kryeministrisë dhe ka nisur bashkëbisedimin me ta. “Meritokracia, në themel të Republikës së Re. Bashkëbisedim me pedagogë në Sheshin e Lirisë,” njofton Basha duke publikuar videon direkte të takimit, ku ai është duke dëgjuar së pari pikëpamjet e tyre. https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/1459836614067515/

Vazhdo të lexosh

Nga Enton Abilekaj: Të shkërbesh Trumpin

Interpretimi që Top Channel i bëri qëndrimit të Ambasadës Amerikane në Tiranë, rihapi lojën e preferuar të partive. E preferuar se nuk ka shpallje fituesi nga arbitri ndërkombëtar, nuk ka finish, nuk ka kupë. Palët dalin të kënaqura, ndërsa publiku nuk kupton asgjë. Kështu edhe këtë herë. Lulzim Basha u kthye në Tiranë pas një […]

Vazhdo të lexosh