30 vjet RD/ Basha: Pas 25 prillit do anuloj ligjin e censurës

Lulzim Basha ka përkujtuar 30-vjetorin e themelimit të gazetës ‘Rilindja Demokratike’. Lideri i opozitës paralajmëron se angazhimi i tij i parë si kryeministër pas 25 prillit, do të jetë anulimi i ligjit që cenon lirinë e shprehjes që pritet të miratohet nga qeveria aktuale. Në mesazhin e tij, kreu i PD-së shton se ‘historia e […]

Continue Reading

Basha: Politika në Shqipëri e Kosovë të mbështesë njëzëri luftën e UÇK!

Kreu u PD Lulzim Basha ka pritur në një takim në selinë blu kreun në detyrë të PDK Enver Hoxhaj, me të cilin kanë diskutuar temat e aktualitetit në dy vendet dhe kanë bërë një thirrje të përbashkët: Diplomacia shqiptare të jetë në mbështetje të Kosovës. “Diplomacia shqiptare duhet të jetë në mbështetje të Kosovës. […]

Continue Reading

Basha përballë të rinjve: Asgjë nuk është më bardh e zi sesa 25 prilli!

Në turin e takimeve me të rinjtë, kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një bisedë shumë interesante me disa të rinj që nuk kanë vijuar dot universitetin ose kanë pamundësi të mbarojnë studimet nga pamundësia ekonomike. Vendimi ju takon ju. Vendimin do e merrni me 25 prill, do pranoni këtu kushte apo do ndryshojmë. Do […]

Continue Reading