Biznesmeni Fusha ka kryer pagesën e akomodimit në Barcelonë të Spanjës për një grup të madh drejtuesish të bashkisë Tiranë

Nënkryetari i bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku u mor në pyetje paraditen e të hënës në Prokurorinë e Tiranës, pas regjistrimit të një kallëzimi penal për shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike. Mazniku u pyet në cilësinë e personit në dijeni të fakteve, lidhur me pagesën e faturës së akomodimit […]

Continue Reading

Shqiptarët grabisin vilën e lojtarit të Barcelonës. VIDEO

Tetë shqiptarë janë arrestuar nga polica spanjolle. Ata ishin pjesë e një grupi grabitësish që dyshohet se kanë kryer më shumë se 30 vjedhje ndërtesash në Barcelonë, përfshi dhe shtëpinë e yllit të futbollit Luis Suarez. “El Pais” shkruan se agjentët ranë në gjurmët e grupit të shqiptarëve që në tetor, dhe mësohet se ata […]

Continue Reading

Rrëfehet shkrimtarja Irma Kurti: Mes dramës së vdekjes së babait dhe gëzimit

Pas turneut letrar në Barcelonë! Poetja dhe shkrimtarja shqiptare Irma Kurti ishte e ftuar në datat 21-24 prill në bordin e  anijes Grimaldi Lines për të prezantuar romanin e saj të suksesshëm në gjuhën italiane: “In assenza di parole” (Në mungesë të fjalëve). Ky udhëtim organizohet çdo vit në kuadrin e Ditës Ndërkombëtare të Librit […]

Continue Reading