Rama me Helikopter në Kukës/ Policia përplaset ashpër me protestuesit. VIDEO

Në orën 14:30 minuta Rama pritet të shkojë në qytetin verilindor, por ai është pritur me protesta. Qindra qytetarët kanë shkuar tek ura e Kukësit për të bllokuar ardhjen e Ramës. Para kryeministrit kanë shkuar qindra policë, për të siguruar vizitën. Por ata janë përplasur me qytetarët në protestë. Ka pasur një përplasje, ndërsa qytetarët […]

Vazhdo të lexosh

Ministri Lleshaj kritika policisë ndaj dhunës për të nxjerrë jashtë banesës familjarët

Ministri i Brendshëm, Sander Lleshaj ka reaguar në lidhje me skenat e dhimbshme për të nxjerrë jashtë banesës familjarët. Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan se policia ka bërë detyrën, por sipas tij efektivët nuk kanë bërë një sjellje dinjitoze. “Mirëkuptim të plotë për reagimet ndaj pranisë së Policisë Shtetit në ekzekutimin e një […]

Vazhdo të lexosh

Pogradec/ Banorët e Mëmëlishtit përplasen me policinë dhe kompaninë. VIDEO

Banorët e fshatit Memelisht në Pogradec, prej tre vitesh po përballen me një situatë të pazakontë, e cila po rrezikon jetën dhe pronen. Ronerd Hasanaj, banues në zonë, ka denoncuar në Opinion.al atë çfarë banorët e quajnë skandal. Kompania “Delta Star”, e cila është një firmë që merret me  shfrytëzimin e mineraleve nëntokësore, prej tre […]

Vazhdo të lexosh

Banorët bllokojnë rrugën e Valbonës. FOTO

Banorë të Dragobisë në Tropojë janë organizuar mëngjesin e sotëm në një tubim dhe kanë bllokuar rrugën nacionale Bajram Curri-Tropojë. Siç shihet edhe në fotot e postuara në rrjetet sociale, fëmijë, të rinj e të moshuar janë ulur në rrugë në shenjë proteste ndaj shpërthimeve që kanë ndodhur ditën e djeshme në vendin ku po […]

Vazhdo të lexosh

Kishin vajt në mbështetje të banorëve në Shkozë, por ja çfarë i thotë njëri prej tyre deputetit Paloka

Disa deputetë të PD-së shkuan sot në Shkozë në mbështetje të banorëve që po iu prishen shtëpitë, dhe prania e tyre atje  është shoqëruar me një incident ku njëri prej banorëve në bisedë e sipër i ka thënë Palokës të mos shkojnë për show pranë banorëve pasi plani për prishjen e shtëpive është bërë nga […]

Vazhdo të lexosh

Veliaj shkatërron 150 shtëpi në Tiranë

Dhjetëra policë të armatosur dhe forcat speciale kanë rrethuar banesat e tyre dhe i kanë nxjerrë jashtë. Gjithçka kishte të bënte me aksionin për prishjen e banesave të tyre. Ardhja e tyre ka qenë e papritur për banorët të cilët ishin duke pritur të enjten për të bërë një marrëveshje me shtetin, por sot atyre […]

Vazhdo të lexosh

Banorët në Afganistan për bomben e hedhur/ Na u duk sikur po na shembej Bota. Video

Pak ditë pas hedhjes së bombës jo nukleare kundër forcave terroriste, banorët e dhjetëra fshatrave  përreth në Siri përshkruajnë terrorin psikologjikë që kanë përjetuar nga imazhet shkuese në qiell. Disa kilometra larg rënies së bombës, banorët e zonës ku ra bomba shprehen se kurrë nuk kishim parë diçka të tillë me sy. “Ishim duke fjetur gjumë […]

Vazhdo të lexosh

Ikni nga shtëpia sa të hedhim në erë, pallatin tek teatri. E nisën me tritol dhe po e mbyllin me tritol

Bashkia e Vlorës ka shpërndarë një njoftim për qytetarët, ku i bën thirrje të mos afrohen në zonën përballë teatrit Petro Marko, të shtunë në orën 13:00. Njoftimi duhet dëgjuar nga të gjithë sepse bëhet fjalë për një shpërthim me tritol, që do të ndodhë në këtë zonë. Por përveç se nuk duhet të afrohen […]

Vazhdo të lexosh