Rama tallet në telefon me banorët e Jalës që iu prishi shtëpitë/ “Të fala babait”

Esmeralda Bala është një prej anëtareve të familjes Bala, shtëpitë dhe bizneset e të cilëve u shemben përtokë ditën e djeshme. Gjatë aksionit të IKMT-së në Jalë, të mbështetur nga dhjetëra forca policie u shemben 9 objekte, buzë detit. Sot, një ditë pas kanë mbetur vetëm rrënojat dhe 30 pjesëtarë të familjes Bala që vajtojnë […]

Vazhdo të lexosh

VIDEO. Ju prishi banesat/ Shpërthejnë në sharje dhe fyerje ndaj Ramës. O bandit, o Millosheviç, o ISIS.

Punonjësit e IKMT-së kanë nisur shembjet sipas një programi të parashikuar për në muajin shtator, por banorët e zonës janë ngritur në këmbë, duke e kundërshtuar këtë aksion, dhe duke sqaruar se prishjet janë selektive. Në momentin kur IKMT ka ndërhyrë për prishjen e një lokali, ka pasur akuza të forta dhe sharje në drejtim […]

Vazhdo të lexosh

Zjarr i madh në Milot

Një zjarr i madh ka përfshirë ditën e sotme Milotin. Nga informacionet e para mësohet se intensiteti i flakëve ka vënë në rrezik disa banesa. Momentalisht ndodhen 3 zjarrëfikëse në vendngjarje për të vendosur flakët nën kontroll. Zjarri ka rreth dy orë që është aktiv, ndërsa zjarrfikëset po hasin vështirësi për ta fikur për shkak […]

Vazhdo të lexosh