Blushi për Ramën: Ky erdhi në pushtet me votat e socialisteve dhe qeverisi me një grup keqbërësish që u quajtën Rilindja

Fjala e plote e Blush-it sot ne parlament. Shpresoj qe sot gjysma e qeverise nuk ka ardhur me fjalime te gatshme kunder meje, jo sepse nuk kishte kush t’ua shkruante, por sepse njeriut qe i shkruante traktet kunder meje po i dridhet dora ndersa atyre qe i lexonin keto trakte po i merret goja sepse […]

Vazhdo të lexosh

Pse Arben Noka dha dorëheqjen, ndërsa Prenga jo. Cili qe halli i Ramës?

Katrahura e Vetting-ut nuk ka te sosur. Po kush do ta beje vetting-un ne kete vend? Po si mund te marre udhe ky vetting kur per te kane votuar deputet me begraund kriminal? A thua valle keta deputete me prejardhe kriminale nuk e dinin se po votonin per ti bere gropen vetes se tyre? Kush […]

Vazhdo të lexosh

Salianji: A eshte e njejta dorë që është përdorur edhe per vjedhjet ne shtëpite e dy ministrave te kesaj qeverie?

Sekretari per aksionin qyetar ne PD, Ervin Salianaji ka reaguar pas grabitjes së parave te nje banke sot ne Tirane. Ne nje postim në profilin e vet ne fb ai shkruan A jane vjedhur parate e bankave nga struktura te njesive operacionale te policise se shtetit? A eshte e njejta dorë që është përdorur edhe […]

Vazhdo të lexosh