Shkarkohet gazetari/ Ik tani urgjent ose do të nxjerr jashtë zyrës së kryeredaktorit me policë!!!!!”.

Lajmin e ka bërë  të ditur vetë, gazetari Tedi Blushi, gjatë një statusi në profilin e tij. Ja se çfarë shkruan Blushi: Nga sot “de facto” nuk jam më në drejtimin e portalit BalkanWeb.com. Me pak fjalë më kanë komunikuar se është vendosur të mos jem më kryeredaktor. E vërteta është se për këtë largim (ende jo […]

Continue Reading

Basha: Mediat e “fake news”: Top Channel, Balkanweb dhe Panorama Online

Lulzim Basha shpalli konkursin e mediave që shpërndajnë lajme të rreme (Fake News). Për këtë javë, Basha tha se mediat fake news janë Top-Channel, BalkanWeb dhe Panorama online. “Sot mediat konvencionale janë tërësisht nën presionin e pushtetit. Nga sot ne nisim konkursin e Fake News për javën që mbyllim. Këtë javë kemi dy kampionë për […]

Continue Reading