Islandë – Shqipëri/ Formacioni zyrtar i Edoardo Rejas

Shqipëria luan ndeshjen e saj të parë nën urdhrat e Edoardo Rejas, i cili na ka befasuar të gjithë duke vendosur të luajë me skemën taktike 4-3-3. Trajneri italian do të luajë me 3 sulmues duke ndryshuar modulin e lojës së kuqezinjve nga 3-5-2 në 4-3-3. Reparti i sulmit i është besuar Lenjanit, Cikalleshit dhe Balajt. Kombëtarja ‘Kuq e […]

Continue Reading