Champions League/ Bajernit ju mohuan tre penallti në “Bernabeo”. FOTO+VIDEO

Nuk kanë fund gabimet këtë sezon në Champions Leaguenë favor të Real Madridit. Ish-gjyqtari i njohur italian “Graciano Çezari në analizën për moviolën pas ndeshjes është shprehur se mungojnë 3 penallti të pastra për skuadrën gjermane. Minuta 17-të: Levandovski rrëzohet në zonë, nga Serxhio Ramos që e ndal, për arbitrin nuk ka penallti. Faulli ishte i […]

Continue Reading

Ja kush do të mungojë nga Bajerni në ndeshjen me PSG

Të martën në orën 20:45 Bajerni i Mynihut do të presë në “Allianz Arena” kryesuesit e Paris Saint Germain në ndeshjen e vlefshme për Grupin B të Champions Leagues. Jupp Heynckes ka konfirmuar do të hedhë në fushë një formacion me probleme ku do të mungojë Arjen Robben. Kujtojmë që pas humbjes 3-0 të Bajernit […]

Continue Reading

Hidhet sot shorti i Champions Leagues ku 8 skuadrat çerekfinaliste janë në pritje të kundërshtarit të radhës.

Ditën e sotme në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës hidhet shorti i Champions Leagues ku 8 skuadrat çerekfinaliste janë në pritje të kundërshtarit të radhës. Skuadrat që janë kualifikuar në çerekfinalen janë: Barcelona, Juventus, Real Madrid, Bajerni i Mynihut, Borussia Dortmund, Leicester Cityt, Monaco dhe Atletico Madrid.

Continue Reading

Sot ndeshjet e Champions League. Katër skuadra do të luftojnë për në fazën çerekfinale

Mbrëmja e sotme pritet të jetë magjike në Champions League pasi katër skuadra do të luftojnë për dy bileta në fazën çerekfinale të kompeticionit më të rëndësishëm evropian. Kujtojmë që ndeshja në “Santiago Bernabeu” ka përfunduar 3-1 në favor të spanjollëve ndërsa në këtë duel vendimtar napolitanët kërkojnë të bëjnë befasinë e madhe. Ndërsa në […]

Continue Reading