“I ndjek nga pas hapat e tua”-Poezi për Babain.

Sokrat Turtulli Të ndjek nga pas si ti mua dikur fëmi,Të mos rrëzohesh a vritesh diku.Rrugicës me guriçka kur hapat hedh,Mbërthyer nga mosha ecën kuturu. Të ndjek nga pas pa e ditur se të ndjek,Se ndryshe do më bërtisje me zhargon.Kurrë s’pranove për krahu të të mbanin.Kurrë dhe tani nuk e pranon. I ndjek nga […]

Continue Reading

Turpërohet babai i Bebe Rexha/ “Bën mirë nëse ndalesh duke publikuar pornografi

Jam shumë i dëshpëruar’ ishin fjalët e babait të këngëtares Bebe Rexha pas publikimit të vidoklipit të kësaj të fundit. ‘Last Hurrah’ quhej vidoeklipi dhe përmbante skena të nxehta dhe provokative. Pakënaqësinë e babasë, Bebe e bëri publike përmes një postimi në rrjetin social, Twitter. Ai i kishte shkruar: “Bën mirë nëse ndalesh duke publikuar pornografi sepse […]

Continue Reading

Rrëfehet këngëtarja shqiptare/ Kam qenë 2 vjeç kur kam humbur babain dhe 3 vjeç kur kam humbur nënën.

Sopranoja Mirjam Tola ishte dje e ftuar në studion e “Rudina” në Tv Klan nga ku rrëfeu historinë e trishtë të humbjes së dy prindërve në moshë shumë të re. E përlotur, Tola rrëfeu se ka qenë vetëm 2 vjeç, kur ka humbur babain dhe 3 vjeç kur ka humbur nënën që vuante nga leuçemia, […]

Continue Reading

Babai i Adriatik Llallës u dënua vetëm se donte Amerikën. Dokumenti

Nga Hyqmet Zane. Kur shqiptarët dënoheshin se dëgjonin “Zërin e Amerikës” “Zëri i Amerikës” ka qenë radioja e dashur në kohëne diktaturës që dëgjohej fshehurazi në Shqipëri nga pak njerëz dhe kush e kishte këtë mundësi. E gjithë kjo sepse ai që merrej vesh se dëgjonte lajmet e kësaj radioje, burgosej dhe dënohej për “agjitacion […]

Continue Reading

Shkarkohet Babai i Erisa Xhixhos së LSI. Rama:  Pamundësi fizike e mendore

Në Shqipëri janë qindra mijëra pensionistë. Të gjithë njerëz të nderuar dhe duhet të përkulemi para punës e dinjitetit të sejcilit. Por ka ndodhur dje diçka e paparë dhe e padëgjuar. Këshilli i Ministrave ka vendosur lirimin e Piro Xhixhos si anëtar, i caktuar kryetar, i Këshillit Drejtues të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare. […]

Continue Reading

Shikoni babain e zv Kryeministres së Ramës se çfarë thotë për të/ Video

Videoja më poshtë, pa shumë koment, tregon se si prindërit e znj.Mesi në Shkodër kanë protestuar të revoltuar kundër shkarkimit dhe arrestimit të ish-kreut të ALUIZNI, Besnik Kastratit, 3 vjet më parë, duke hedhur poshtë akuzat shtetërore ndaj tij. Ja deklarata e babait të zëvendëses së re të Kryeministrit, që ai e akuzon se po vendos […]

Continue Reading

Flet Babai i Benjamin Feratit: Ishte dita e tij e parë në Shqipëri!

Ishte hera e parë që Benjamin Ferati kishte ardhur në Shqipëri. Djali nga Tetova vendosi të qëndronte disa ditë në Vlorë. 24 vjeçari kishte udhëtuar bashkë me të fejuarën dhe kishte vendosur t’i kalonte pushimet në Shqipëri, shkruan Shekulli, që sjell një intervistë të babait të tij. Fadil Ferati është i ati i Benjaminit. Familja […]

Continue Reading

Rama nuk firmos emërimin e Drejtorit të Burgjeve që arrestoi Babain e Saimir Tahirit

Syri.net ka mësuar nga burime konfidenciale se Kryeministri Edi Rama nuk ka pranuar të firmosë emërimin e drejtorit të ri të Burgjeve Arjan Hoxhën të propozuar nga Partia Demokratike në bazë të paktit PS-PD. I njëjti burim bën me dije se Rama nuk ka pranuar Arjan Hoxhën për shkak se ky i fundit para 3 […]

Continue Reading

Rama nuk firmos emërimin e Drejtorit të Burgjeve që arrestoi Babain e Saimir Tahirit.

Syri.net ka mësuar nga burime konfidenciale se Kryeministri Edi Rama nuk ka pranuar të firmosë emërimin e drejtorit të ri të Burgjeve Arjan Hoxhën të propozuar nga Partia Demokratike në bazë të paktit PS-PD. I njëjti burim bën me dije se Rama nuk ka pranuar Arjan Hoxhën për shkak se ky i fundit para 3 […]

Continue Reading

E bija e Lasgushit: Im atë në asnjë rast nuk do shkelte afatin e kthimit të librit në bibliotekë

Miqtë e mi të dashur, për “Fletë rrufenë”, që publikova para disa orësh , këtu si status, më duhet të sqaroj: Nuk kam njohur në jetën time njeri më korekt se im atë. kurrë, në asnjë rast, ai nuk do shkelte afatin e këthimit të librit në bibliotekë. Por, këto libra që i merrte atje […]

Continue Reading

Silva Turdiu: Babai më paralajmëroi para fejesës me djalin e Mehmet Shehut

E para dhe e vetmja dëshmi e ish­të fejuarës së djalit të Mehmet Shehut për lidhjen me Skënderin, është ajo e kumtuar në procesin e bujshëm të Kadri Hazbiut. Rrëfimi i ish-­volejbollistes së njohur të klubit “Dinamo” përballë hetuesve ka qenë diçka e veçantë dhe interesante njëherazi. E thirrur në seancën e 27 dhjetorit 1982 […]

Continue Reading

Kulla Eiffel ishte planifikuar të shembej, sot kap një vlerë prej 650 miliardë dollarë

Kur u ndërtua, Kulla e Eiffelit sinjalizoi fillimin e një epoke të re krenare teknologjike. Tani, 125 vjet më vonë, pika e famshme e referimit e Parisit kontribuon për ekonominë franceze, me një sasi të jashtëzakonshme të ardhurash. DONIN TA SHEMBNIN “Do të ngrihet mbi Parisin si një oxhak i zymtë e i madh fabrike”, […]

Continue Reading