Në vjeshtë ‘maskat’ bllokojnë autostradën Durrës – Tiranë

Nga Oerd Bylykbashi Bandat me “maska” koncensionari të Ramës do të dalin edhe në autostradën Tiranë – Durrës‎. Rama do të taksojë çdo durrsak, ‎kavajas, lushnjar, fierakë, vlonjatë, gjirokastrit e këdo tjetër që përdor autostradën Durrës – Tiranë për të shkuar për punë, hall, qejf, mardhenie familjare apo miqësie në Tiranë. Taksë do të paguajë […]

Vazhdo të lexosh

Ministrja Balluku jep lajmin e gëzuar/ Autostrada Tiranë-Durrës, me pagesë brenda Vjeshtës!

Brenda Vjeshtës së këtij viti, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që kalimi për automjetet të bëhet me pagesë. Lajmi për TV SCAN bëhet me dije nga ministrja, Belinda Balluku e cila thotë se projekti për këtë aks iu është dorëzuar investitorëve, ndërsa […]

Vazhdo të lexosh

Pamje të frikshme nga përmbytja e mbrëmshme. Kryeministri qesh. Foto

Pamjet që shihni vijnë nga autostrada Tiranë-Durrës, konkretisht tek City Park pak orë pas përmbytjeve. Duket sikur gjithçka i ngjan një vendi që sapo ka shpëtuar nga një uragan. Në foto shihen makina të bllokuara nga uji si dhe mbeturina pa fund. Deri në orët e vona kishte njerëz të bllokuar në katin e dytë […]

Vazhdo të lexosh

Shikoni si bie avioni në mes të autostradës/ Video

Pamje e frikshme  e përplasjes së një avioni në një autostradë në Seattle duke shpërthyer me flakë të fuqishme, ka bërë bujë në rrjetet sociale. Pamjet që u shfaqën në “Seattle Times” u konfirmuan edhe nga departamenti i policisë lokale në Twitter. Nuk pati njoftime për lëndime të rënda në aksident, por raportohet se ka […]

Vazhdo të lexosh

Palmat e Ramës ikin për lesh. Miliona lekë dëm/Video

Palma në Tiranë, pisha në Vlorë. Kritikët e shpenzimeve marramendëse për fasadë e komentuan kështu vendimin e Edi Ramës për të mbjellë palma në autostradaën Tiranë – Durrës dhe pisha përgjatë lungomares së Vlorës. 600 mijë euro u blenë 400 palmat që iu vunë autostradës deri në Qafë – Kashar. Edi Rama injoroi edhe inxhinierët […]

Vazhdo të lexosh

Nuk ndalet Veliaj. I jep edhe 2.7 miliardë lekë mikut të Edi Ramës pas 10 milionë eurove për Unazën e Vogël

Bashkia e Tiranës ka shpallur sërish fituese kompaninë “Geci” për një projekt të infrastrukturës rrugore. Më 24 janar “Geci” fitoi tenderin “për rehabilitimin e varrezave Sharrë dhe lidhja me rrugën ekzistuese Kombinat”. Burimi i financimit është vënë në dispozicion nga Komiteti për Zhvillimin e Rajoneve. Vlera e tenderit: 276,886,912 lekë të reja, ose 2.7 miliardë […]

Vazhdo të lexosh