Ish-kampioni i boksit në pranga. Dyshohet se ishte objekti i atentatit ku u vra biznesmeni Ferracaku

Katër persona janë arrestuar sot në Shkodër, mes tyre Asmer Bilali, ish-kampion në boks. Policia e Shtetit në një deklaratë për mediat, nuk i vendosi një vepër penale specifike Bilalit por tha se “në funksion te hetimeve te ngjarjeve te fundit kriminale te ndodhura ne Shkodër janë ndaluar disa elementë me rrezikshmëri shoqërore te larte, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Artan Hoxha-Pseudogazetari plesht që kërkon të bëhet buall!

27 vjet me rradhe me intensitet sistematik mbeturinat e diktatures,te dirigjuar ne kor nga Sigurimi i Shtetit e te sponsorizuar nga gjithe sherbimet e lobet antishqiptare nuk e kane ndalur sulmin hakmarres ndaj Dr.Berishes. Police politike,analiste e gazetare kahmot te rekrutuar, pseudopolitikane llapaqene jane thirrur “nen arme”ne ushtrine e korbave te komunizmit dhe sot te […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Sharlatanë e kodoshë të krimit shndërrojnë debatet televizive në treg gënjeshtrash!

Te dashur miq, debatet televizive jane institucione te pazevendesueshme te transparences dhe qemtimit te te vertetave te rendesishme per mbare shoqerine. Ato kane nje rol te rendesishem ne krijimin e opinioneve te drejta shoqerore por edhe ne mbrojtjen e interesit publik. Nje nga problemet e medha te mediave eshte kriminalizimi i debateve televizive. Ketu nuk […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artan Hoxha. Nën ankthin e pasigurive të zgjedhjeve të qershorit 2017

Nën ankthin e pasigurive të zgjedhjeve të qershorit 2017, në kohën kur konflikti brenda supermazhorancës, fryrë më tej me trafikim deputetesh dhe sigla partish, krimbur së brendshmi nga korrupsioni dhe krimi, një panel analistësh në Top Channel u rrekën të transpozojnë rezultatet 2013 në zgjedhjet 2017 me dy qëllime: të propagandonin fuqinë e Rilindjes dhe […]

Vazhdo të lexosh