Nga Besnik J Aliaj/ Ende shpresoj tek arsyeja

Une ende shpresoj tek arsyeja se neser gjerat mund te jene me mire! Logjika “humbesit te ikin” qartesisht nuk funksionoi per PD! Leksioni i madh eshte bashkepunimi! Ne keto rrethana teper specifike une ende besoj tek nje UDHEHEQJE KOLEGJALE e PD-se per 6 muaj, me 5 figura te besueshme dhe gjitheperfshirese te te gjithe grupimeve […]

Continue Reading

Ku jam pro dhe ku jam kundër çadrës së Bashës

Çdo qytetar, i ndodhur përballë protestës së opozitës, duhet të shtrojë pyetjen se cili është pozicioni i tij ndaj saj. E mbështet apo nuk e mbështet dhe  a duhet apo nuk duhet të shkojë te çadra përpara Kryeministrisë. Po shpreh pozicionin tim në ditën që po shkruaj këto radhë. Çadra për mua është si një […]

Continue Reading

Ja arsyeja e largimit të Gylseren-it nga Fate të Kryqëzuara

Një nga serialet më të ndjekura të momentit “Fate të Kryqëzuara” ka vënë jo pak në qëndër të vëmendjes largimin e shpejtë të aktores Nurgul Yesilcay e njohur si Gylseren. Sipas një deklarate të Nurgul “Nuk zgjedh kurrë role që kanë skena dashurie apo puthjeje” u konsidderua si arsyeja kryesore e largimt të saj. Media të […]

Continue Reading