Europa League/ Ja dy çiftet gjysmëfinaliste

Është hedhur në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale në UEFA Europa League. Në këtë fazë do të kemi një përballje të madhe ndërmjet Atletico Madridit dhe Arsenalit, ndërsa në krahun tjetër Salzburgu i valon Berishës do të provojë forcat e tyre me francezët e Marseilles Ndeshjet e para gjysmëfinale do të […]

Continue Reading

Gatusso: Edhe atyre u lejohet që të gabojnë

Milan në ndeshjen e kthimit të ‘Europa League’ që luajti mbrëmë kundër Arsenal arriti në një moment gjatë pjesës së parë të vinte në vështirësi anglezët me golin e Calhanoglu, por skuadra e drejtuar nga Wenger barazoi pas vetëm 4 minutash me një penallti të ekzekutuar saktë nga Welbeck, duke sjellë qetësinë. Ky moment ishte […]

Continue Reading

Multimilioneri që bëri masakrën në Las Vegas kishte një arsenal të madh armësh. Foto

Njeriu, që vrau 59 njerëz dhe plagosi 527 të tjerë në Las Vegas, të dielën në mbrëmje, ka rezultuar se ishte një multimilioner, që ka pasur me vete një arsenal të madh armësh, 23 armë, në dhomën e tij të hotelit “Mandalay Bay”, të cilin ai e shndërroi në një “fole snajperi” pak përpara se […]

Continue Reading

Rrahje brutale në shkallët e stadiumit të Arsenalit/ VIDEO

Arsenali fitoi me përmbysje 3-1 përballë skuadrës gjermane të Kolnit në ndeshjen e parë të vlefshme për fazën e grupeve në Europa League. Pas përfundimit të ndeshjes, tifozët britanikë dhe gjermanë janë rrahur brutalisht në shkallët e stadiumit. Policia britanike ka shoqëruar në komisatiat disa prej tifozëve që kanë nxitur dhunë.

Continue Reading

Shikoni 5 golat e Bayern ndaj Arsenalit. Video

Bayern Munich shkatërroi Arsenalin edhe në Londër duke e mposhtur me rezultatin 5-1. Robert Lewandowski (55’), Arjen Robben (68’), Douglas Costa (78’) dhe Arturo Vidal (80’ e 85’) shënuan për Bayernin, ndërsa golin e nderit për Arsenalin e shënoi Theo Walcott (20’). Bayerni kualifikohet në çerekfinale duke eliminuar Arsenalin me rezultat të përgjithshëm 10:2. /Express/

Continue Reading

Sot ndeshjet e Champions League. Katër skuadra do të luftojnë për në fazën çerekfinale

Mbrëmja e sotme pritet të jetë magjike në Champions League pasi katër skuadra do të luftojnë për dy bileta në fazën çerekfinale të kompeticionit më të rëndësishëm evropian. Kujtojmë që ndeshja në “Santiago Bernabeu” ka përfunduar 3-1 në favor të spanjollëve ndërsa në këtë duel vendimtar napolitanët kërkojnë të bëjnë befasinë e madhe. Ndërsa në […]

Continue Reading