Kokëdhima për Ramën/ Ai është autokrat, i korruptuar, arrogant, inferior, mizor, i pashpirt, shtypës dhe dështak, humbës, tutkun…

Ish miku i ngushtë i Ramës dhe njëkohësisht, Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima,  ka rreshtuar 23 epitete demaskuese për kryeministrin Edi Rama në një fjali të vetme për të shprehur indinjatën e fuqishme kundër vendimit të fundit të të qeverisë për t’u treguar “humane” me krizën e refugjatëve dhe ofruar “shpëtimin”, BE-së ,duke pranuar 20 syresh. “Qeveria […]

Continue Reading

Shpërthen publicistja nga Kosova: Edi Rama, njeriu më arrogant që kam takuar në jetë

Kimete Berisha ka deklaruar se Edi Rama është njeriu më arrogant që ka takuar në jetë. Ajo është penduar që ka shkruar mirë për të, por këtë gabim do ta korrigjojë në të ardhmen. Për Bashën shprehet se edhe pse e kishte sulmuar vazhdimisht, lideri Demokrat e kishte gjetur kurajon ta përshëndeste. Deklarata e plotë […]

Continue Reading

Basha: Ju thashë kur erdha nga Uashingtoni, gjërat kanë ndryshuar

Lulzim Basha gjatë fjalës nga çadra e protestës në ditën e 50 të qëndresës opozitare ka deklaruar prerë se qeveria e Ramës është jashtë ligjit, është tirani dhe tiranitë ose ndalen, ose përmbysen. Sipas Bashës, protesta nisi si domosdoshmëri, vazhdoi si sakrificë dhe tani është shpresa, ëndrra dhe e nesërmja e Shqipërisë së re. “Detyrat […]

Continue Reading