Lirohet “Babalja”/ Avokati: Ka qenë një arrestim i gabuar

“Babalja”, është liruar sot nga paraburgimi në Kosovë. Menjëherë pas lirimit, avokati Tomë Gashi, ka publikuar edhe një fotografi me “Babalen” dhe djalin e tij, së bashku me vendimin e gjykatës. Në një komunikim për me, avokati i Albert Veliut, Tomë Gashi, u shpreh se arrestimi i tij është bërë gabimisht dhe në shkelje të […]

Continue Reading

Basha: Në Shqipëri është instaluar polici e prokurori politike

Në një postm në rrjetet sociale, Basha,  ka akuzuar qeverinë dhe e ka quajtur këtë një krim shtetëror. Ky krim shtetëror tregon qartë se në Shqipëri është instaluar një polici dhe prokurori politike dhe ekstraligjore, e cila shkel dhe dhunon të drejtat kushtetuese të qytetarëve shqiptarë sepse është vënë në shërbim të regjimit të Edi […]

Continue Reading

Manjani/ Rilindja nuk njeh më ligj! Mbase ka zot…”

Në një shënim në Fb, Manjani i revoltuar shkruan: “Ky nuk është më turp, por krim! Policët, prokurorët dhe eprorët e tyre, që shoqëruan në mes të natës dhe i ndaluan në mes të ditës, duke fallsifikuar letrat, duhet të ishin në burg! Transmetimet vizive në media, provojnë se arrestimet janë bërë natën! Ndërkohë me […]

Continue Reading

Shtet i terrorizuar nga 23 Kuksianë që protestuan kundra Oligarkëve. FOTO+VIDEO

Sot ne oren 9 Gjykata e Tiranes do shprehet me vendim per 23 te arrestuarit e protestes se rruges se Kombit. Ajo qe bie ne sy eshte nje numer shume i madh i forcave te policise qe tregon qarte panikun qe ka kap shteti nga fuqia e protestes. Para mbërritjes së të ndalurave për protesten […]

Continue Reading

Blendi Fevziu/ Çfarë e lidh me Shqipërinë miliarderin e arrestuar Saudit ?

Ualed Bin Talal Al Saudi, një ndër njerëzit më të pasur të botës dhe njëkohësisht një prej pasanikëve më mediatikë të globit është arrestuar dje në Arabinë Saudite. Arrestimi i tij është pjesë e një fushate anti-korrupsion ndërmarrë nga princi saudit i Kurorës, një 32 vjeçar mjaft popullor në vend, i quajtur Muhamed Bin Salman. […]

Continue Reading

Avokati i Keçit/ Mund të mos ekstradohet në Itali. VIDEO

Avokati i Keçit, Ilia Ilia, ka deklaruar se në dosjen e klientit të tij mungon garancia nga Italia, garancia se ai do të rigjykohet nga e para. Italia duhet të japë garanci për këtë. Edhe në seancën e fundit ku u dha masa e sigurisë, Ilia tha se pas operacionit të Policisë italiane të quajtur “Kanun” […]

Continue Reading

Pukë/ Arratiset nga qelia i arrestuari për grabitjen e emigrantit

Një i arrestuar është arratisur nga policia e Shkodrës. Rreth orës 11:00 të paradites së sotme, gjatë kohës që po përgatitej dokumentacioni për transferim në dhomat e paraburgimit të Komisariatit të Policisë Shkoder, është larguar nga dhoma e shoqërimit të Komisariatit të Policisë Pukë i arrestuari Ermirjon Nikja , 20 vjeç, banues në Don Bosko […]

Continue Reading

Manjani : Kastriot Myftaraj është arrestuar për fjalën e lirë

Ylli Manjani, në një status të tijin në “Twitter” ka komentur arrestimin e Kastriot Myftaraj për artikullin që ai shkruajti ndaj Romana Vlahutin. Sipas Manjanit arrestimi i tij është bërë vetëm se shprehu fjalën e lirë Ja statusi i plotë i z Manjani: Myftaraj është arrestuar dhe akuzuar nga Policia! Akuzë ngre vetëm Prokuroria e […]

Continue Reading