Kapen 86 kg kokainë

86 kg kokainë është sekuestruar në qytezën spanjolle Benalmaden të Malagas dhe katër shqiptarë janë arrestuar, sipas policisë spanjolle. Shqiptarët e arrestuar janë të moshës 24, 25, 27 dhe 38 vjeç Droga raportohet se u gjet në dy valixhe, brenda një makine. Katër shqiptarët ishin në bordin e dy automjeteve, në një prej të cilave […]

Vazhdo të lexosh

Ja momenti i arrestimit dhe lidhjes me litar të duarve të ciftit diktator të Rumanise. VIDEO

Publikohet video e arrestimit dhe lidhjes me litar të duarve të ciftit diktator të Rumanise – Nikolae dhe bashkëshortja Elena Çaushesku Për më teper shikoni  momentin kur diktatori Rumun Nikolaou dhe bashkëshortja Elena Çaushesku lidhen me litarë në gjykatë dhe pastaj ekzekutohen. https://www.facebook.com/faktor.al/videos/563997153966779/?t=7

Vazhdo të lexosh

Meta nga Lezha: Nëse kriminelët nuk arrestohen Populli do të jetë i detyruar të armatoset

Ilir Meta ka shkuar sot drejt Lezhës për të parë gjendjen e kryeplakut të fshatit Rraboshtë, Gjovalin Gjini, i cili është mbështetës i LSI. Nga andej Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se sa kohë që kriminelët lëvizin  të lirë populli do të detyrohet të armatoset. ‘‘Nëse kriminelët nuk arrestohen Populli […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohen tre policë bashkiakë të Tiranës. Morën lekë për një tendë dielli

Tre policë bashkiakë të Tiranë janë arrestuar në kuadër të një operacioni të koduar “Rrjeta”. Ata akuzohen se kanë marrë rryshfet për lejimin e një tende dielli në një pikë lavazhi në qytetin e Tiranës. Sipas policisë arrestimi i tyre u bë dje rreth orës 16:00, në rrugën “Panorama” pranë ZVRPP. “Punonjësit e policisë bashkiake me automjetin […]

Vazhdo të lexosh

Tifozët e Leicester City arrestohen në Madrid pas përleshjeve me policinë

Në prag të ndeshjes çerekfinale të Champions League, tifozët anglez kanë krijuar konflikte me policinë në kryeqytetin spanjoll. Atletico Madrid do të presë sot Leicester City-n në ndeshjen që do të zhvillohet në 20:45. Ndërkohë sipas agjencisë së lajmeve ANSA, Policia spanjolle ka arrestuar mbrëmë tetë tifozë të Leicester Cityt. Tifozët e ekipit anglez, të […]

Vazhdo të lexosh

Operacion i gjërë anti drogë. Arrestohen 22 persona/ Ja emrat e tyre

Një operacion ndërkombëtar antidrogë i koduar “ALIAS”, goditet një organizatë kriminale në fushën e prodhimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike Cannabis Sativa. Gjatë gjithë fazave të operacionit janë arrestuar 22 persona. Sot më datë 11.04.2017, Drejtoria për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, nën koordinimin e Prokurorisë për Krimet e Rënda Tiranë, në kuadër të procedimit […]

Vazhdo të lexosh

Sekuestrohen pilulat me vlerë 10 milion euro që do përdoreshin nga ISIS. Arrestohen dy shqiptarë

Autoritetet greke njoftuan se kanë zbuluar në rrethinat e Athinës një laborator ku prodhoheshin barnat me emrin Captagon, që njihen gjerësisht si “droga e xhihadistëve”. Përdorimi i saj i stimulon luftëtaret e ISIS-it para operacioneve luftarake. Autoritetet greke sekuestruan 650.000 pilula Captagon, vlera e të cilave përllogaritet në rreth 10 milion euro. Në kuadër të […]

Vazhdo të lexosh