Aksion i madh policor, arrestohen 4 persona, sekuestrohet kokainë. VIDEO

Operacion policor i koduar “Avangarde “ nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Forca e Posaçme e Operacioneve Speciale dhe Kërkimit pranë D.V.P. Tiranë. Arrestohet një grup prej 4 personash të cilët merreshin me shitblerje të lëndës narkotike të llojit Kokainë në zona të ndryshme të Tiranës. Sekuestrohet 217 gramë lëndë narkotike e dyshuar e […]

Continue Reading

Donald Lu: Në Janar do të ketë arrestime të ‘kokave të mëdha’

Ambasadori, Donald Lu, gjatë prezantimit të dy agjentëve të FBI-së që kanë mbërritur në Tiranë, ka bërë edhe një deklaratë , duke thënë se në muajin janar të vitit të ardhshëm priten rezultatet konkrete me arrestime të ‘kokave të mëdha’. “Po flasim me vepra dhe jo me fjalë, – tha ambasadori Lu. – Nga lufta […]

Continue Reading

Sekuestrohen 400 kg kanabis në një operacion masiv në Lezhë

Forca të shumta policie kanë filluar operacionin në orët e para të mëngjesit dhe vijon akoma. Rreth 400 kilogramë kanabis sativa janë sekuestruar në një operacion masiv antikanabis. Operacioni antidrogës është zhvilluar nga strukturat e Drejtorisë Vendore të  Policisë  Lezhë në Bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë. Policia ka arrestuar disa persona dhe disa […]

Continue Reading

Kanosin një shtetas për 50 mijë euro, arrestohen. Foto+video

  Nezir Bullaku, 48 vjeç, dhe Afrim Berisha janë arrestuar nga policia pasi kanë marrë shumën prej 50 mijë eurosh shtetasit E. R nën kërcënim. Në periudha të ndryshme kohore, me anë të kanosjes, ata kanë arritur t’i marrin shtetasit E.R. shumën pre 31 000 eurosh. Në momentin e arrestimit atyre u janë sekuestruar 3000 […]

Continue Reading