Ganni De Biasi largohet me lot në sy nga drejtimi i kombëtares së Shqipërisë. Foto

Kombëtarja shqiptare ka ngelur pa trajner pasi De Biasi me lot në sy ka dhënë dorëheqjen nga skuadra kuqezi. Në një deklaratë për mediat presidenti i FSHF-së, Armand Duka, komentoi të ardhmen dhe zgjedhjen e trajnerit të ri, teksa nuk përjashtoi si mundësi Paolo Tramexanin, por edhe ndonjë shqiptar të mundshëm. De Biasi theksoi se […]

Vazhdo të lexosh

Plas shërri për dy muaj deputet

Pasi iu hoq mandati Armando Prengës, deputeti i ri që do ta zëvendësojë do vijë nga rradhët e LSI-së, por ky fakt ka shkaktuar një “sherr” mes radhëve të LSI-së. KQZ i dha mandatin Petrit Gjonit, por Gjok Buna po i LSI-së ka paraqitr një ankesë në Kolegjin Zgjedhor, duke e kundërshtuar kështu këtë vendim. […]

Vazhdo të lexosh

Banda e KQZ-ës nuk heq dorë nga Prenga.

Kryetari i KQZ, Denar Biba është shprehur kundër heqjes së mandatit të deputetit të PS, Armando Prenga. Ai tha se nuk kemi informacion të mjaftueshëm nga Prokuroria për precedentët apo dënimet për të cilat akuzohet Prenga. Vetë deputeti nuk merr pjesë në mbledhje dhe përfaqësohet nga avokati, i cili po ashtu si Kryetari i KQZ […]

Vazhdo të lexosh

Sadiku në formë të mirë

Trajneri Gianni de Biasi mund të ketë qenë edhe më i qetë pas mbrëmjes së djeshme sa i përket llogarive që ai po bën për Italinë. Shqipëria do të luajë më 24 mars ndeshjen e radhës në eliminatoret e botërorit rus ndaj italianëve, ndërsa disa nga kuqezinjtë shkëlqyen me ekipet e tyre në fundjavë. Sulmuesi […]

Vazhdo të lexosh

Gjok Cali: Nuk e fal Armando Prengën

Gjok Cali jo vetëm që nuk e ka tërhequr akuzën ndaj deputetit socialist Armando Prenga, por e ka përforcuar edhe më atë. Anëtarët e këtij fisi kanë përfunduar dëshminë sot në Gjykatën e Lartë dhe Gjok Cali ndër të tjerë ka deklaruar se i qëndron akuzës ndaj deputetit Armando Prenga: “Ai na kërcënoi me armë dhe […]

Vazhdo të lexosh

Prokuroria: Ti ndërpritet mandati Armando Prengës. I dënuar për vjedhje në Itali

Prokuroria e Përgjithshme ka konkluduar, se një deputet i Kuvendit të Shqipërisë është në kushtet e ndalimit të ushtrimit të funksionit, në bazë të ligjit per “Verifikimin e Integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike” ose te njohur ndryshe si Ligji i “Për Dekriminalizimin”. Po ashtu, është konkluduar se një deputet tjetër, […]

Vazhdo të lexosh

Armando Sadiku kërkon të bëhet Bullgar.

Mediet zvicerane, vend ku edhe aktivizohet futbollisti i kuqezinjve kanë zbuluar detajet e aplikimit që Armando Sadiku ka bërë në janar të këtij viti në Sofje. “Është e vërtetë. Gjyshërit e mi kanë pasaportë bullgare dhe prej tyre dua edhe unë të kem një të tillë”, tha sulmuesi i kombëtares, që nënvizoi se procesi i […]

Vazhdo të lexosh