Kryetari i LDE – Partisë për Liri, Demokraci dhe Etikë z. Arian Galdini, nis një tur takimesh në qytete të ndryshme të Shqipërisë

Kryetari i LDE – Partisë për Liri, Demokraci dhe Etikë z. Arian Galdini, ka nisur ditët e fundit një tur takimesh në qytete të ndryshme të Shqipërisë ku po zhvillon bashkëbisedime me qytetarë, intelektualë dhe të rinj e të reja, në kuadër të përgatitjes së LDE për zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019. Stacioni më […]

Vazhdo të lexosh

E pazakontë/ Pedagogu shqiptar nderohet me medalje nga Presidenti i SHBA Donald Trump!

Një lajm i pazakontë ka mbërritur nga Washingtoni për pedagogun, aktivistin civil dhe politikanin e Opozitës Arian Galdini.Ditën e Pashkës Ortodokse, Arian Galdini është njoftuar zyrtarisht se Presidenti i SHBA Donald Trump, ka firmosur për të vlerësimin me medaljen Lifetime Achievement Award.Kjo medalje nga Presidenti Trump për Arian Galdinin vjen në një moment kur ky […]

Vazhdo të lexosh

Galdini/ A e keni vënë re sesi Mero Baze dhe mediat e majta mezi presin të bëjnë lajme dhe të sajojnë lajme rreth përçarjeve në Opozitë?

Doni një provë dhe test tjetër lirie? A e keni vënë re sesi Mero Baze dhe mediat e majta mezi presin të bëjnë lajme e madje edhe të sajojnë lajme rreth përçarjeve në Opozitë, rreth njerëzve brenda PD, apo Aleatëve të Bashës që thonë ndonjë kritikë a mendim kundërshtues për Bashën a PD? Lexoni emrat […]

Vazhdo të lexosh

Nga Arian Galdini/ Rilindja Demokratike

Vlora po ziente ate fillimjanari te vitit 1991. Ne dt 6 janar do te behej ne Sheshin e Flamurit, mitingu i pare i Partise Demokratike. Ishte ftohte, frynte here si gjithmone ne qytetin bregdetar, por ajri dridhej krejt pashpjegueshmerisht nga nje ndjesi e cdo njeriu qe gjallonte aty ne ate qytet. Njerezit shiheshin ne sy […]

Vazhdo të lexosh

Arian Galdini/ Reflektim mëngjesi

Jemi kaq pak e kaq vend i vogel dhe jetojme kaq shume mes konfliktesh e trillesh qe na mbjellin dasi. Me pare dallojme cfare urrejme a zilepsim tek tjetri, sesa njeriun e singjashem me ne. Jemi qenie njerezore. Jemi te gjithe krijesa te Zotit a Natyres, mereni si te doni. Kete copez toke e kete […]

Vazhdo të lexosh

Nga Arian Galdini/ Më mungon PD

Më kujtohet mitingu i parë i PD-së më 6 janar në qytetin e Vlorës. Im atë, një ushtarak i rreptë dhe i ndershëm, nën trysninë e të gjithë kolegëve të tij në Shkollën e Rezervistëve në Bunavi, i kishte lënë porosi nënës sime që unë të mos lejohesha të dilja në asnjë mënyrë e për […]

Vazhdo të lexosh

Këshilla e Arian Galdinit për PD: E vetmja mënyrë për tu ripërtërirë është bashkimi rreth vlerave, jo rreth llokmave.

Pedagogu Arian Galdini ka leshuar nje tjeter mesazh per demokratet sot, nisur nga debatet e nxehta qe kane plasur ne PD. Nepermjet nje statusi ne facebook, pedagogu Arian Galdini keshillon sesi duhet te kuptohet periudha postzgjedhore nga demokratet. Ja edhe statusi i plote i Arian Galdinit ne profilin e tij ne facebook: Disa te verteta […]

Vazhdo të lexosh

Nga Arian Galdini/ Dua Opozitë të Bashkuar. Ti themi të vërtetat, jo për tu ndarë, por për tu bashkuar.

Ndersa pergatitet per rikthimin e tij ne Krye te LDE – Partia per Liri, Demokraci dhe Etike, pedagogu i Fakultetit Ekonomik ne Universitetin Luarasi dhe njekohesisht Presidenti i Akademise per Administrim, Lidership dhe Qeverisje, Arian Galdini ka bere nje thirrje sot ne profilin e tij ne facebook, nepermjet te ciles kerkon qe Opozita te Bashkohet. […]

Vazhdo të lexosh

Arian Galdini për Edi Ramën: Ti je rrezik publik. Ti je më i shëmtuar se Kulla e Korçës dhe më bosh se Sheshi Skënderbej

Ka bërë një thirrje të fortë dhe të pazakontë Pedagogu i Fakultetit Ekonomik në Universitetin Luarasi dhe njëkohësisht Presidenti i Akademisë për Administrim, Lidership dhe Qeverisje, Arian Galdini. Prej disa javësh, Pedagogu Arian Galdini ka nisur një traditë të publikimit në profilin e tij të videomesazheve ku ai kumton pikëpamjet e tij mbi zhvillimet politike […]

Vazhdo të lexosh

Nga Arian Galdini/ Timonieri i madh!

Kur të mbarojë kjo fushatë nesër, e të përmbyllet proçesi zgjedhor, ditën e dielë në dt 25 qershor, ne të gjithë si shoqëri do të kalojmë disa ditë frymëmbajtur për të kuptuar se cila do të jetë “fytyra e pushtetit të së nesërmes”. Nuk është se nuk e dimë, pasi të gjitha të dhënat i […]

Vazhdo të lexosh

Paralajmëron Arian Galdini: Kriza as është zgjidhur me Paktin e 17 majit e as do të zgjidhet me zgjedhjet e 25 qershorit. Video

Pedagogu i Fakultetit Ekonomik në Universitetin Luarasi, njëkohësisht edhe Presidenti i Akademisë për Administrim, Lidership dhe Qeverisje, Arian Galdini ka postuar edhe ditën e sotme një tjetër videomesazh në profilin e tij në facebook. Pak ditë më parë , avokati i mirënjohur Elidon Laze, i cili është njëkohësisht edhe Sekretari i Përgjithshëm i LDE – […]

Vazhdo të lexosh

Arian Galdini/ Sistemi dy partiak nën sundimin Kryetarokratik është rregjim i tipit Një burrë, një burrë. Video

Pedagogu Arian Galdini ka publikuar ditën e sotme një tjetër videomesazh ne faqen e tij në facebook. Duket se ish-Kryetari dhe themeluesi i LDE – Partia për Liri, Demokraci dhe Etikë, synon të ndërtojë një traditë në komunikimin e tij publik nëpërmjet ktyre videomesazheve. Galdini e quan këtë strategji të re të tij si fazën […]

Vazhdo të lexosh