Arben Malaj për rikthimin e vizave.

Ish- ministri i Financave, Arben Malaj ka reaguar nëpërmjet një shkrimi lidhur me lajmin e kërkesës së qeverisë holandeze për rikthimin e vizave për shqiptarët. Nëpërmjet pesë pikave Malaj ka shfaqur mendimin e tij  për debatin e shfaqur së fundmi. Së pari, ish-ministri thotë se nëse lajmi është i vërtetë duhet që të konfirmohet nga […]

Vazhdo të lexosh

Arben Ahmetaj tall trapin/ Premton edhe 220 mijë vende të tjera pune nga Kongresi PS

Plot 220 mije vende pune premtoi sot Ministri Ahmetaj. Shifra u tha në një atmosferë spektakli, siç është Kongresi i PS. Nuk kuptohet për çfarë lloj vendesh pune flet Ahmetaj dhe nëse është këshilluar me kryeministrin para se të bëjë këtë premtim. Me një deklaratë të tij për vendet e reja të punës, ai jo vetëm […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Arben Ndoka ka fshehur 400 ton drogë

Berisha denoncuar në Facebook se Arben Ndoka dhe vëllezërit e tij kanë në pronësi rreth 400 ton drogë, duke treguar dhe vendin ekzakt ku janë fshehur. Duke iu referuar mesazhit të “oficerit dixhital të policisë”, Berisha shkruan se magazinat që ndodhen pas kalasë së Lezhës, krahut të lumit në ish-zonën industriale ruhen me policë. Ja […]

Vazhdo të lexosh

Taksat e reja për makinat/ Nuk keni parë gjë akoma

Përcaktohen kriteret e reja për pagesën e taksës së qarkullimit të makinave dhe afatet për kolaudimin e tyre. Rregullat janë firmosur nga ministri i Financave, Arben Ahmetaj më 4 Prill.  Ndryshimi thelbësor është në mënyrën e llogaritjes së taksës së qarkullimit për mjetet e luksit dhe në llogaritjen e afatit të kolaudimit të mjeteve, i cili […]

Vazhdo të lexosh

Basha nga Shkodra: Dita e sotme është dita e nderimit dhe e kujtimit për Shkodrën, për çmimin e lartë që ajo gjithmonë ka ditur të paguajë për lirinë dhe për demokracinë.

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në 26 vjetorin e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit në Shkodër Dita e sotme është dita e përkujtimit dhe nderimit për katër dëshmorët e 2 Prillit, Arben Brocin, Bujar Bishanakun, Nazmi Kryeziun dhe Besnik Cekën. Dita e përkujtimit dhe e nderimit, për sakrificën më sublime të katër të […]

Vazhdo të lexosh

Shkarkohet xhaxhai i Arben Nokës. Ishte Kryetar i Këshillit të bashkisë Lezhë

Gjokë Noka është shkarkuar me votat e këshilltarëve të dy palëve. Shkarkimi është bërë në mbledhjen e fundit të Këshillit, që ka emëruar edhe drejtuesin e ri që është Kristjan Gjidoda. Mbledhja mësohet se është drejtuar nga nënkryetari i qarkut. Pas këtij vendimi ka reaguar edhe Noka. “Mbledhja e zhvilluar është një celulë e paligjshme. […]

Vazhdo të lexosh

Xhafa nuk është i vetmi! Lexoni listën me emrat e funksionarëve shtetëror me lidhje nga diktatura enveriste.

“RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto krime ashtu sikurse ka bërë përgjatë gjithë këtyre 25 viteve pa kursyer askënd. Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës Sot, po botojmë vetëm një pjesë të dosjeve të pinjollëve të krimeve të diktaturës. Në ditët e ardhshme […]

Vazhdo të lexosh

Xhavit Koni: Torturat e Fatmir Xhafës në qeli derisa më la pa ndjenja

Xhavit Koni nuk i kishte mbushur 16 vjeç, kur do të përfundonte në qelitë e burgut në vitin 1985. Aty kish përfunduar për një sherr në moshën e adoleshencës dhe e kish pranuar fajin e tij. Hetues siç tregon dhe vetë të çështjes nuk ka pasur Fatmir Xhafën, por një tjetër që ishte dhe shefi […]

Vazhdo të lexosh

Ndofta sot edhe varri i Arben Dukës ka lëvizur nga vendi nga emërimi i Fatmir Xhafës

Dëshmia tronditëse ka ardhur nga pinjolli i një familjeje të persekutuar, nipi i një krutani me emrin Arben Duka, që ka vdekur në Spaç. Pikërisht ai akuzon sot  publikisht Fatmir Xhafën si hetuesin e xhaxhait të tij, që e vranë dhe ende drejtësi s’ka gjetur. Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka publikuar indinjatën ndaj Kryeministrit të vendit […]

Vazhdo të lexosh

Kur Saje Qorri ua hipte” Bravo çunave” sipër.

Saimir Tahiri mbetet nga socialistët me trima të “Rilindjes ” se Ramës. Foto e rrallë del nga arkiva kur nga lufta që bënin deputetët e Partisë Socialiste për të hyrë me dhunë në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve  Saimir Tahiri përleshej me policinë. Saimir Tahiri duket që ka hipur mbi policët për të kaluar rrethimin që […]

Vazhdo të lexosh

Ish deputeti i PS-së Agustin Marku akuzon policinë e Lezhës, se nuk do të kapë autorët

Ish-deputeti i PS-së Agustin Marku që u dhunua 2 ditë më parë nga nipat e ish-deputetit tjetër socialist Arben Ndoka akuzon policinë e Lezhës, se nuk do të kapë autorët. Marku i ka dërguar një mesazh emisionit “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili në News24 ku rrëfen me pak fjalë se çfarë ndodhi tre […]

Vazhdo të lexosh

Arben Grori: Fajin e kam vetë që erdha këtu. Erdha për të jetuar pranë familjes

Arben Grori është i dënuar për trafik droge dhe për vrasjen e Naim Zyberit në Milano, në spitalin San Paolo. Është deklaruar fajtor nga drejtësia Italiane të vrasësit të vëllait të tij, Artur Grorit. Tashmë kanë kaluar më shumë se 17 vite nga arrestimi. Në një intervistë nga qelia për gazetën “Shekulli”, ndonëse duke qeshur, […]

Vazhdo të lexosh

Mbaron lista e deputetë të Lezhës. Të gjithë banditë në Parlament.

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar heqjen e mandatit të deputetit socialist Armando Prenga, me pretendimin se nuk ka deklaruar një dënim nga Gjykata e Kurbinit. Nëse Prengës i hiqet mandati atëherë pas tij në listën e deputetetëve të PS është Katriot Piroli, por edhe ky i fundit është një person i dënuar nga Gjykata e […]

Vazhdo të lexosh