Meta/ Zgjedhjet do të mbahen me 13 Tetor, nuk ka ambasador që e ndalon. VIDEO

Presidenti Ilir Meta ka propozuar një zgjidhje për krizën politike në Shqipëri. Duke këmbëngulur në dekretin e tij se zgjedhjet janë në 13 tetor, presidenti Meta dha edhe zgjidhjen e tij ‘Zgjedhje në 13 Tetor, lokal, të përgjithshme dhe për presidentin. Në 13 tetor, edhe zgjedhje të përgjithshme, edhe zgjedhje për Presidentin. Edi Eama të […]

Continue Reading

E fundit/ Trump tërheq emrin e propozuar si Ambasadore e SHBA në Tiranë

Presidenti i SHBA Donald  Trump ka tërhequr emrin e propozuar si Ambasadore e SHBA në Tiranë. Mendohet se si shkak të kësaj tërheqje janë bërë aktivitetet e diplomates. Më poshtë është intervistë në Fox ku gazetarët tregojnë se e nominuara për ambasadore në Shqipëri ishte përsonazhi që kish bashkëpunuar me spiunin anglez që hartoi dosje […]

Continue Reading

Ish ambasadori/ Ata që sot Rama i ka shumë afër më thoshin; Skizofreni, legeni…

Diplomati i njohur, Bashkim Zeneli, në librin e tij me kujtime  ‘Miqësi e trazuar: Greqia në kujtimet e ambasadorit’, mes të tjerave rrëfen edhe si e ka njohur Edi Ramën shumë vite më parë. Zeneli risjell në librin e tij disa pasazhe për kohën kur Edi Rama sapo ishte bërë për herë të parë kryetar […]

Continue Reading

Rama nuk i la gjë pa thënë, Trump e falenderon.

Presidenti amerikan Donald Trump ka falenderuar Qeverinë e Shqipërisë për vendimin që ka marrë kundër regjimit iranian, duke dëbuar ambasadorin e Iranit dhe zëvendësin e tij për komplote dhe akte terroriste në Evropë, nga vendi ynë. Letra e Trump, drejtuar Kryeministrit Edi Rama: “I dashur Z. Kryeministër: Faleminderit për përpjekjet tuaja të palëkundura duke iu kundërvënë […]

Continue Reading

Ikën dhe Vlahutin/ Ja kush është ambasadori i ri i BE në Shqipëri.

Bashkimi Europian ka emëruar ambasadorin e ri të BE-së në Shqipëri. Pas përfundimit të mandatit të kroates, Romana Vlahutin, BE ka zgjedhur një personalitet të spikatur për ta sjellë në Shqipëri. Kjo për faktin se nga Shqipëria në katër e vitet e fundit ka pasur qëndrime të ndryshme në lidhje me problemet që ka pasur […]

Continue Reading

Nga Dritan Kaba/ “Lapsusi” i ambasadorit Lu me Al Caponen 

PARA DY VJETESH KUR AMBASADORI LU FLISTE PER AL KAPONE E TANI ME PESHQ. ASNJE NDRYSHIM. TE PAPREKSHIMIT” SHEMBULLI QE NUK LUFTON KORRUPSIONIN Në një takim të disa ditëve më parë, me temë “Partneriteti për qeverisje të hapur”,ambasadori amerikan z. Lu, u shpreh për krijimin e një njësie antikorrupsion duke marrrë si shembull nje film […]

Continue Reading

DASH, largon nga puna ish-ambasadorin Arvizu

Departamenti Amerikan i Shtetit duket se ka vendosur që të lirojë nga detyra Arvizunë, i cili shërbeu në Tiranë dhe dukej qartë anësia e tij ndaj kryemistrit aktual, Rama. Lajmi për largimin e tij është dhënë nga bashkëshortja e Arvizu, gjatë një postim në Facebook. Ja çfarë shkruan ajo: Nesër është dita e fundit e […]

Continue Reading

Tv Klan sulmon sërish Visar Zhitin. Klani i klaneve mafioze. (video)

TV Klan ka dhënë sot edhe një shembull tjetër se televizionet tona kombëtare, janë kthyer në kioska familjare. Pasi bëri të enjten e shkuar një shënim të gjatë kundër Visar Zhitit, në lajmet e tij të drekës Klani iu kthye të njëjtit personazh. Nëse herën e parë ai përdori disa mesazhe që pretendoheshin se i […]

Continue Reading