“Deputeti Alimadhi në gjendje stabël me oksigjen”

Gazetari Erjon Skëndaj raportoi për “BalkanWeb” nga QSUT për situatën në dy spitalet COVID, ai tek Infektivi dhe tek “Shefqet Ndroqi” si dhe për gjendjen e deputetit Adriatik Alimadhi dhe mjekëve Roland Xhaxho dhe Andi Koraqi. “Gjendja e Alimadhit stabël dhe nga mjekët thuhet që trajtohet me oksigjenoterapi me cpap ose siç njihet maskë oksigjenuese. […]

Continue Reading

Balli Kombëtar i kërkon kandidatit të Vlorës tërheqjen nga gara

Sot Kryesia e Ballit Kombëtar Demokrat, i kërkon kandidatit të saj Adriatik Alimadhi të tërhiqet nga gara, pasi sipas tyre është e papranueshme që ai të jetë i pozicionuar në listë pas Vangjel Dules. Përmes një deklarate ata e cilësojnë listën e Bashës si “lista e turpit”, ndërsa i rikujtojnë vjedhjen e votave në vitin […]

Continue Reading

Adriatik Alimadhi sjell ditarin e dhjetë viteve në mërgim të partisë “Balli Kombëtar”

Vazhdim, ditari i dhjete vjeteve ne mergim te partise “Balli Kombetar” 12 Gusht. Ardhja e Auberon Herbert-it asht komentue shume. Nji pjese e Shqiptarevet nuk i u-afruen fare, as per t’i dhane mireseardhjen! Aji u-nis per Rrome, dhe tha se don te takoje me Kryetarin. E percollen te gjith kur u-nis. Sot u-perkujtue vrasja e […]

Continue Reading

Nga Adriatik Alimadhi: Rama, ky gojë prishur.

Rama ne emisionin “Top Story”- tha:  “porokuroret dhe gjyqtaret e korruptuar te ketyre 25 vjetve kane marre fund”, kriminel te korruptuar, banda etj…. Sa goje prishur! Atehere lind pyetja pse Rama nuk shprehet te pakten vetem njehere per prokuroret dhe gjyqetaret e viteve para 1990, me kete gjuhe? Keta prokuroret dhe gjyqetaret e ketyre 25 […]

Continue Reading

Adriatik Alimadhi: Protesta vazhdon. Komunizmi në shqipëri prishi dhe shkatërroi çdo vlerë

Dje se bashku me te gjitha partite opozitare dhe me Wolfgang Grossruck, ish Kryetar i Asamblese Parlamentare te OSBE-se. Pershendetje te dashur shqiptar. Jemi ketu ne kete shesh te gjitha partite opozitare. Do te jemi ne vazhdim per realizuar kerkesat tona per zgjedhje te lira demomokratike dhe te ndershme. Ju e dini qe komunizmi ne […]

Continue Reading

Disa nga partitë e spektrit të djathtë regjistrohen në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, për zgjedhjet e 18 Qershorit.

Disa nga partitë e spektrit të djathtë kanë depozituar dokumentacionin ligjor për t’u regjistruar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, si subjekte të cilat do të marrin pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit për parlamentin e ri. Kryetari i Partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi dhe kreu Partisë Aleanca Demokratike, Eduart Abazi, kanë çuar pranë KQZ dokumentacionin […]

Continue Reading