Raporti i KiE/ PD: 25 prilli ishte një masakër zgjedhore

Partia Demokratike ka reaguar një ditë pas raportit të misionit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, lidhur me Shqipërinë dhe zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas deputetit të zgjedhur të PD, Enkelejd Alibeaj, raporti fakton se procesi i 25 prillit ishte një masakër zgjedhore. ‘Raporti i misionit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës […]

Vazhdo të lexosh

Deputetët e PD mësyjnë tek Policia e Shtetit

Deputetët e PD, Flamur Noka, Edi Paloka dhe Enkelejd Alibeaj kanë shkuar sot në Drejtorinë e Përgjithshme të policisë për të kërkuar zyrtarisht informacion nëse kryetari i PD-së, Lulzim Basha po mbahet në mënyrë të jashtëligjshme nën survejim nga elemente të Forcës Operacionale. Dihet që personalitetet në vend ruhen nga Garda dhe jo nga policia. Paloka, […]

Vazhdo të lexosh

VIDEO/ PD të tjera akuza Fatmir Xhafës/ Ja faktet

Partia Demokratike me anë të deputetit Enkelejd Alibeaj dhe ish-ministrit, Gazmend Bardhi kanë bërë të tjera akuza ndaj ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Në një konferencë për mediat, Alibeaj i ka bërë edhe dy pyetje të reja për Xhafajn. Pjesë nga deklarata e PD: Në Shtator 2017, Fatmir Xhafaj e konsideroj akuzën se i vëllai […]

Vazhdo të lexosh

Pse Prokuroria mbron njerëzit e Edi Ramës?

Partia Demokratike u është rikthyer dje akuzave të forta ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Pas daljes së detajeve të reja nga përgjimet e dosjes italiane për bandën e “Habilajve”, të njohur si kushërinj të ish-ministrit, selia blu kërkoi dje arrestimin e ish-ministrit. Nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj iu referua dokumenteve italiane, […]

Vazhdo të lexosh