Drogë dhe armë të kapura në Librazhd/Ja emrat e të arrestuarve

Katër persona janë arrestuar në Librazhd në sajë të operacionit të koduar “Rrethi”, pasi janë kapur me drogë dhe municione. Policia ka sekuestruar 9 kilogram lëndë narkotike e dyshuar “Cannabis Sativa” si dhe 8 fishekë dhe 3 celularë. Si rezultat i këtij operacioni u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: Ali Face, 34 vjeç, banues […]

Continue Reading

Adriatik Alimadhi sjell ditarin e dhjetë viteve në mërgim të partisë “Balli Kombëtar”

Vazhdim, ditari i dhjete vjeteve ne mergim te partise “Balli Kombetar” 12 Gusht. Ardhja e Auberon Herbert-it asht komentue shume. Nji pjese e Shqiptarevet nuk i u-afruen fare, as per t’i dhane mireseardhjen! Aji u-nis per Rrome, dhe tha se don te takoje me Kryetarin. E percollen te gjith kur u-nis. Sot u-perkujtue vrasja e […]

Continue Reading

Zoran Zaev takon Ali Ahmetin për Qeverinë

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar në Tetovë, kryetarin e Lidhjes Social-demokrate, Zoran Zaev për të diskutuar lidhur me marrëveshjen eventuale mes dy partive për forminin e qeverisë së re të Maqedonisë. Detaje nga ky takim nuk ende nuk janë dhënë, por siç bëhet e ditur Ahmeti dhe Zaev janë përqëndruar jo vetëm në çështjen […]

Continue Reading