Ish deputeti i PS në krah të Bashës. FOTO

Partia Demokratike dhe lideri demokrat Lulzim Basha po zhvillon një konferencë me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit. Personalitete të respektuara të letërsisë, artit, kulturës apo të shoqërisë civile i janë bashkuar sot kësaj konference të kryedemokratit me qëllim finalizimin e kauzës së tyre për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar. Kështu, krah Bashës sot janë shfaqur, regjisori […]

Vazhdo të lexosh

Alfred Lela promovon Librin ” Ut heri dicebamus”. Nuk e kam fshehur asnjëherë “magjepsjen” me personazhin e Berishës

“Ut heri dicebamus” është libri më ri i autorit Alfred Lela i cili trajton ligjërimin politik të së djathtës dhe të ish-kryeministrit Sali Berishës, si njeriu që e ndërtoi Partinë Demokratike duke u bërë kryeministër në vitet 90-92. Libri i cili e ka huazuar titullin nga latinishtja, në shqip do të quhej “Siç thoshim” është […]

Vazhdo të lexosh

Nga Alfred Lela: Kavaja është bojkoti që Rama i bëri opozitës; tani vjen lëshimi

Presidenti i Republikës ka dekretuar 7 majin si datë të zgjedhjeve lokale ‘të parakohshme’ apo ‘të jashtëzakonshme’ në Kavajë. Shkaqet e kësaj ‘përballjeje jashtë sezonit elektoral’ dihen, por një përsëritje i bën mirë alzhajmerit politik lokal e kombëtar. Kryetari i Bashkisë së Kavajës nuk e la vendin vakant, as si pasojë e vdekjes (larg qoftë!), […]

Vazhdo të lexosh